Wyświetl Pojedyńczy Post
  #755  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 14:44
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 808
Domyślnie


KartaSZMARAGDOWA WROCŁAWSKA KARTA SENIORA

Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora to innowacyjny projekt, który zapewnia wrocławianom w wieku 90+ (w tym między innymi kombatantom, weteranom, osobom represjonowanym mającym 90 lat i więcej) promocyjne oferty przygotowane przez Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora, a także możliwość korzystania z bezpłatnych usług np. takich jak: strzyżenie, manicure, pedicure, kontrola wzroku, słuchu, sprzątanie, prasowanie, naprawy domowe.

Uczestnictwo w projekcie Szmaragdowej Wrocławskiej Karty Seniora wspiera osoby w wieku powyżej 90 lat w zaspokajaniu ich potrzeb psychofizycznych, społecznych oraz opiekuńczych. Ma służyć szeroko rozumianej poprawie jakości i komfortu życia najstarszych mieszkańców Wrocławia.

Oferta usług dla osób starszych 90+
- bezpłatna usługa strzyżenia i uczesania z dojazdem do domu (1 raz na 3 miesiące)
- bezpłatna usługa pedicure podologiczny + manicure z dojazdem do domu (1 raz na 3 miesiące)
- bezpłatna usługa - pakiet wzrok i słuch z dojazdem do domu. Optometrysta: kontrola wzroku, w tym zaćmy, kontrola ciśnienia oczu, wykonanie dwóch par okularów raz w roku (do czytania lub chodzenia). Audiolog: kontrola słuchu, serwis używanego aparatu, wymiana baterii w aparacie, wypożyczenie do domu na 1 tydzień nowego aparatu;

- bezpłatna usługa sprzątania, prania i prasowania - mieszkania do 50 m kw. i do 120 m kw. (1 raz w roku), czyli: kompleksowe sprzątanie wraz z myciem lodówki, piekarnika; wycieranie kurzu, mycie podłóg, odkurzanie; mycie okien – do 2 sztuk jednorazowo; prasowanie rzeczy osobistych – do 1 godziny; pranie koców, pledów, zasłon, firan – odbiór i przywiezienie do 3 dni roboczych; środki czystości zapewnia senior;

- bezpłatna naprawa drobnych usterek w mieszkaniu (2 razy w roku), obejmuje naprawy niewymagające specjalistycznej wiedzy, uprawnień, dużych nakładów finansowych, natychmiastowej interwencji, usługi nie są świadczone w ramach innych umów np. ze wspólnotą mieszkaniową.
Naprawa: kranów, wężyków, głowic, parlatorów, wylewek, spłuczek, zaworów, wężyków w toalecie, zawiasów, zamków, klamek, zasuwek na drzwiach, gniazdek, włączników świateł, prowadnic, uchwytów szuflad, żarówek, muszli klozetowej, rolet okiennych (nie metalowych, nie antywłamaniowych).
Wymiana: kranów, wężyków, głowic, parlatorów, wylewek, syfonów, spłuczek, zaworów, wężyków w toalecie, zawiasów, zamków, klamek, zasuwek w drzwiach, gniazdek, włączników świateł, prowadnic, uchwytów, żarówek, deski sedesowej, słuchawek, węży prysznicowych, wtyczek w kablach od lamp
Uszczelnienie: kranów, wężyków, głowic, parlatorów, wylewek, syfonów, okien, drzwi.
Inne: czyszczenie syfonów, nasmarowanie zawiasów, zamków, przykręcenie gniazdek, włączników świateł, wiercenie w betonie w celu zawieszeni obrazów, karniszy, zakładanie rolet okiennych( nie metalowe, nie antywłamaniowe), podłączenie pralki (ale nie naprawa).


- bezpłatna naprawa protezy zębowej * w przygotowaniu
- akompaniator seniora: młodzież w wieku 16+ (wolontariusze) będzie odwiedzać seniorów w domu/mieszkaniu, w celu wspólnego spędzenia czasu: rozmowy, czytanie książek, oglądanie fotografii, słuchanie muzyki, wspólna gra planszowa itp. (odwiedziny 1 raz w tygodniu, ok. 2-3 godziny każde spotkanie);
- bezpłatne wypożyczenie i dostarczenie do domu książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej (1 raz na miesiąc). Zapotrzebowanie na wypożyczenie książek należy zgłosić telefonicznie do kierownika filii MBP znajdującej się najbliżej miejsca zamieszkania. Lista filii dostępna na www.biblioteka.wroc.pl



Jak wyrobić Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora?
Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Wrocławia mający 90 lat i więcej.
Aby przystąpić do programu Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora należy zgłosić się osobiście z dokumentem tożsamości do siedziby Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskiego Centrum Seniora, mieszczącej się przy placu Dominikańskim 6 we Wrocławiu, do Punktu Informacyjnego (lub do pokoju nr 15). Kartę może również wyrobić osoba pisemnie przez Seniora upoważniona (wzór upoważnienia dostępny na stronie).
Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora można wyrobić od poniedziałku
do piątku w godz. 09:00- 15:00.

Telefon: 71 772 49 22 (usługi można zamawiać telefonicznie)

Rejestracja uczestników programu następuje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Po zarejestrowaniu otrzymują Państwo imienną Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do korzystania z bezpłatnych ofert przygotowanych przez partnerów programu, m.in. z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu, turystyki i rekreacji. Oferty partnerów są aktualizowane na stronie internetowej www.seniorzy.wroclaw.pl oraz dostępne do wglądu w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora.

Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora jest całkowicie bezpłatna!



WROCŁAWSKA KARTA SENIORA (ZŁOTA I SREBRNA)
to innowacyjny projekt miasta Wrocławia, który zapewnia wyjątkowe promocje
i oferty dla wrocławskich seniorów, takich jak:

darmowe lub zniżkowe wejścia na wydarzenia kulturalne, edukacyjne i międzypokoleniowe (organizowane m.in. przez: teatry, kina, muzea, domy kultury, centra inicjatyw twórczych, stowarzyszenia, fundacje czy firmy);
zniżki na zajęcia sportowe i rekreacyjne, turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, rajdy terenowe i wycieczki;
specjalne rabaty na usługi prozdrowotne, konsultacje i porady ze specjalistami i lekarzami;
zniżki na wybrane produkty i usługi w sklepach, w salonach kosmetycznych, portalach internetowych itp;
korzystanie z gwarantujących bezpłatne usługi programów miejskich, takich jak przejazdy taksówką - Taxi75+ (Złota Karta 75+).

Jak wyrobić Wrocławską Kartę Seniora?

Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Wrocławia, mający 60 lat i więcej.
Aby przystąpić do programu Wrocławska Karta Seniora należy zgłosić się osobiście wraz z dokumentem tożsamości do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, mieszczącej się przy placu Dominikańskim 6 we Wrocławiu, do Punktu Informacyjnego lub pok. 15.
Karty Seniora wyrabiamy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 15:00. Karta wydawana jest także w innych lokalizacjach, informacje poniżej.

Rejestracja

Rejestracja uczestników programu następuje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
Uzupełnij formularz w wersji elektronicznej kliknij lub przyjdź do Wrocławskiego Centrum Seniora i wypełnij go na miejscu.
Po zarejestrowaniu seniorzy otrzymują imienną Wrocławską Kartę Seniora (srebrną 60+ lub złotą 75+). Karta ta upoważnia do korzystania z programów miejskich i promocyjnych ofert przygotowanych przez kilkuset partnerów programu. Oferty partnerów aktualizowane są na stronie internetowej www.seniorzy.wroclaw.pl kliknij oraz dostępne do wglądu w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora.
Warto podkreślić, że Wrocławska Karta Seniora jest całkowicie bezpłatna.

SREBRNA KARTA SENIORA srebrna
Srebrną Wrocławską Kartę Seniora przeznaczona jest dla osób w przedziale wiekowym 60 - 74 lat.
Kartę mogą Państwo wyrobić w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6 ale
również w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przypominamy, że powyższa karta jest
przeznaczona dla mieszkańców Wrocławia i upoważnia do korzystania z wielu promocji, zniżek i specjalnych
ofert z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu, rekreacji i innych.

Formularz zgłoszenia w wersji elektronicznej kliknij
Wykaz partnerów i promocji kliknij

Telefon: 71 772 49 40

Wykaz filii MBP, które wydają Srebrną Wrocławską Kartę Seniora:
Filia nr 1, ul. Sztabowa 98
Filia nr 4, ul. Wieczysta 105
Filia nr 5 ul. Namysłowska 8
Filia nr 7, ul. Suwalska 5
Filia nr 11, ul. Krzywoustego 286
Filia nr 18, ul. Grabiszyńska 236a
Filia nr 22, ul. Chociebuska 8-10
Filia nr 23, ul. Bulwar Ikara 29-31
Filia nr 27, ul. Łokietka 13
Filia nr 42, ul. Serbska 5a
Filia nr 44, ul. Powstańców Śląskich 210
Filia nr 57, ul. Szewska 78

złota karta ZŁOTA KARTA SENIORA
Złota Wrocławska Karta Seniora przeznaczona jest dla osób, które mają 75 lat i więcej.
Kartę mogą Państwo wyrobić w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6
oraz Stowarzyszeniu Żółty Parasol kliknij. Adres: Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Prusa 37-39, 50-317 Wrocław,
róg ul. Wyszyńskiego. Przypominamy, że powyższa karta jest przeznaczona dla mieszkańców Wrocławia i
upoważnia do korzystania z wielu promocji, zniżek i specjalnych ofert z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu, rekreacji i innych.
Formularz zgłoszenia w wersji elektronicznej kliknij
Wykaz partnerów i promocji kliknij
Karta ta jako jedyna upoważnia do skorzystania z programu Taxi 75+ kliknij



taxi



PROGRAM Taxi75+
Pilotażowy Program Taxi 75+ to jeden z pierwszych wielkich projektów senioralnych prezydenta Jacka Sutryka. Program skierowany jest do mieszkańców Wrocławia, którzy ukończyli 75 rok życia i mają problem z samodzielnym poruszaniem się komunikacją publiczną. Celem podróży może być wizyta w urzędzie lub u lekarza specjalisty. Zgłoszenie przejazdów, a także ich odwołanie odbywa się pod numerem telefonu: 794-123-124. Program Taxi 75+ w całości finansowany jest przez gminę Wrocław, a jego realizację powierzono organizacji pozarządowej - Stowarzyszeniu „Żółty Parasol”.

Zamiarem nowych władz jest nadanie wrocławskiej polityce senioralnej nowej jakości. Cieszę się, że jako WCRS możemy współpracować przy innowacyjnych rozwiązaniach z wieloma podmiotami: instytucjami, organizacjami i przedsiębiorstwami w mieście – mówi Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS).

Rejestracja do Programu Taxi75+

Senior zainteresowany programem Taxi75+ powinien zgłosić się z dowodem osobistym do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6 lub Stowarzyszenia “Żółty Parasol”, ul. Wyszyńskiego 75A we Wrocławiu (godz. 10:00 do 14:00), gdzie po spełnieniu określonych w regulaminie warunków (miejsce zamieszkania: Wrocław, wiek: 75+) otrzyma Złotą Wrocławską Kartę Seniora z unikalnym numerem. Złota Wrocławska Karta Seniora, upoważniająca do skorzystania z programu Taxi75+ (a także dotychczasowych zniżek i promocji), wydawana będzie także w mobilnych punktach na terenie całego miasta, których lista podana zostanie na stronach internetowych miasta i w materiałach promocyjnych.

Jest to nowa, szlachetniejsza odsłona znanej już wrocławskim seniorom karty. Złota Wrocławska Karta Seniora oferuje oczywiście te same zniżki, co dotychczasowa karta, została ona jednak wzbogacona możliwością skorzystania z nowych miejskich programów, takich jak Taxi75+. Warto dodać, że nowa karta z założenia przewiduje kolejne projekty, których celem jest poprawa jakości życia wrocławskich seniorów - mówi Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS).

Jak skorzystać z bezpłatnej taksówki?

Przygotuj Złotą Wrocławską Kartę Seniora lub zapamiętaj jej numer. Będziesz musiał go podać podczas zamawiania przejazdu taksówką.
Zadzwoń (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00) pod numer telefonu 794-123-124 i podaj informację kiedy (dzień i godzina) i pod jaki adres ma przyjechać taksówka; gdzie ma Cię zawieźć – pamiętaj, że bezpłatną taksówką możesz jechać wyłącznie do lekarza specjalisty lub do urzędu.
Poinformuj, czy będzie towarzyszył ci opiekun – osoba wspierająca musi mieć min. 16 lat.
Jeżeli interesuje Cię kurs powrotny, podaj te same dane (kierunek podróży, godzina, opiekun). Pamiętaj, że „powrót” traktowany jest jako osobny kurs. Taksówkarz zaczeka na Ciebie do 15 minut, ale nie dłużej.
Transakcja rozliczana jest bezgotówkowo, nie płacisz taksówkarzowi, opłatę za kurs ureguluje miasto Wrocław.

Ważne szczegóły

Taksówkę musimy zamówić na minimum 3 dni, maksimum 30 dni przed planowanym kursem. Możemy podróżować w dni robocze od 7.00-18.00 tylko w granicach Wrocławia. Do końca 2018 r. wrocławski senior 75+ mógł skorzystać z maksymalnie czterech przejazdów w miesiącu. Od 2019 roku limit to dwa przejazdy na miesiąc. Nie zwlekajmy z telefonem.

Telefon: 794 123 124 (zamawianie taxi)

Pula środków na przejazdy dla seniorów została podzielona i rozplanowana do końca 2019 r. Zlecenia na przejazdy w danym miesiącu będą przyjmowane do chwili wyczerpania budżetu na ten miesiąc.



JAK ZOSTAĆ PARTNEREM PROGRAMU WROCŁAWSKA KARTA SENIORA?

Partnerem programu Wrocławska Karta Seniora może zostać firma/instytucja/organizacja, która posiada oferty skierowane do Seniorów. Partner zgłaszając się do programu proponuje zniżki/ promocje dla posiadaczy Karty Seniora. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji oferty.

Aby przystąpić do programu Wrocławska Karta Seniora należy zgłosić specjalnie przygotowaną lub dostosować już istniejącą ofertę dla seniorów. Oferta może dotyczyć zniżki na usługi/produkty, gratisowych wejść/ usług lub innych promocji. Zgłoszenia należy wysłać drogą mailową na adres: kamila.polanska@wcrs.wroclaw.pl lub wcs.polanska@gmail.com bądź umówić się telefonicznie: nr telefonu 71 772 49 13 na indywidualne spotkanie.

Posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora jest już ponad 40 tysięcy. Codziennie ok. 40-50 osób odwiedza Wrocławskie Centrum Seniora w celu wyrobienia Karty. Oferty Partnerów są na bieżąco aktualizowane na naszej stronie internetowej oraz w broszurkach, które Seniorzy otrzymują w naszym Centrum. Przystąpienie do Programu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami z Państwa strony (oprócz zaoferowania przez Państwa zniżki). My gwarantujemy promocje w środowiskach senioralnych (we Wrocławiu działa ok. 70 Klubów Seniora, 11 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a ludzi w wieku 60+ jest już blisko 160 000) za pośrednictwem bezpłatnych gazet, newslettera oraz naszego Punktu Informacyjnego.

Zapraszamy do współpracy!

Kontakt:
Kamila Polańska
tel. 71 772 49 13
kamila.polanska@wcrs.wroclaw.pl
wcs.polanska@gmail.com

pl. Dominikański 6, pokój 22
50 - 159 Wrocław

pasek



Nasze projekty są efektem pracy wielu osób. Wiele z nich to pomysły autorskie, projektowane i realizowane przez naszych ekspertów. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, jeśli chcesz skorzystać z naszych pomysłów, skontaktuj się z nami. Pamiętaj jednak o poszanowaniu dla własności intelektualnej.

W polskim prawie przez własność intelektualną (WI) należy rozumieć wszystko to, co powstało w drodze intelektualnego procesu i zostało ujęte w postaci materialnej (zapis, rysunek, szkic, przedmiot, plan, projekt, książka itp.). Z tego też względu autorskie projekty Wrocławskiego Centrum Seniora podlegają ochronie w ramach czterech aktów prawnych: w zakresie prawa własności artystycznej, naukowej i literackiej – Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r., Nr 24, poz. 83 z późn. zm.) oraz Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. z 2001 r., Nr 128, poz. 1402 z późn. zm.); w zakresie prawa własności przemysłowej – Ustawa z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (tekst jednolity - Dz. U. z 2013 r. poz. 1410) oraz Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 2003 r., Nr 47, poz. 211 z późn. zm.).


Załącznik Rozmiar
ZGŁOSZENIE_REGULAMIN_WROCŁAWSKA KARTA SENIORA SREBRNA I ZŁOTA _12 lutego 2019.pdf 110.98 KB
Klauzula Informacyjna taxi75+.pdf 163.61 KB
Oświadczenie_taxi75.pdf 111.2 KB
Upoważnienie Szmaragdowa Karta Seniora.pdf 77.76 KB
Zgłoszenie Szmaragdowa Karta Seniora.pdf 205.32 KB
PARTNERZY WROCŁAWSKIEJ KARTY SENIORA aktualizacja 28 listopada 2019_1.pdf 1.17 MB
__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem