Wyświetl Pojedyńczy Post
  #22  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 02:11
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 760
Domyślnie

Cytat:
Napisał donka
....
"2. wstawiając zdjęcie bez logowania musimy od niedawna wpisać czteroznakowy kod"-
żle zrozumiałam biorąc określenie 4 -znakowy za 4-cyfrowy, myślałam,że właśnie w tym wolnym miejscu należy ten kod wpisać i nie zwróciłam uwagi na rzeczywisty kod literowy u góry, bo nie był 4 znakowy. A cyfry wzięłam z nieba, jako później do ewentualnego zapamiętania.Sama się z siebie śmieję...
A co do zarejestrowania też pewnie czegoś nie zauważyłam.
Donko.

Odnośnie kodowania
.
- nie będę się wypowiadał, gdyż go nie stosuję. (ale dlaczego ten kod ma być czteroznakowy - nie rozumiem).
Może Was to zdziwi, ale ja bez kodowania umieszczam obrazki w TinyPicu. Są w Twoje elementy, i później według swojego uznania "zaszufladkowuję" je, t.zn. umieszczam, w odpowiednim Albumie.

Odnośnie rejestrowania się, czyli logowania.
Tak jak napisałem w # 508. Przed użyciem TinyPica po raz pierwszy w danym dniu, klikam "Zarejestruj się" (na poniższym screenie).
A to dlatego, że nie wyrejestrowuję się z niego przed wyłączeniem komputera.
Jest to zgodne z tym co napisał wifi w p.4 i 5 w poście #3.
Ponieważ u mnie CCleaner czyści automatycznie pliki cookies przy każdym starcie kompa (tak mam ustawiony).



Donko. Najlepiej zacznij od początku:
1- Otwórz TP z tego linku: http://pl.tinypic.com/
2- W oknie jak wyżej wpisz E-mail, Hasło i kliknij "Zarejestruj się"
3- Otworzy się następne, w nim kliknij "Ustawienia" (też u góry)
4- Wypełnij formularz rejestracyjny- Ustawienie konta
Wpisz w nim tylko: e-mail, j.polski.
Zostawiaj "Default". Kliknij "ZAPISZ ZMIANY". "O sobie" nic nie pisz, zostaw kropkę w "Prywatny".
Gotowe.

Teraz rozpoczynając pracę TP-kiem (to już chyba umiesz), klikaj zawsze "Zarejestruj się".
Wtedy na górnym niebieskim pasku pojawią Ci się opcje wyboru funkcji w TP-ku. Oraz możliwość "Wyrejestruj się".
Z której (na wszelki wypadek) nie korzystaj.
Te opcje wyboru funkcji TP opisała Kundzia w # 44 (ja pytałem w 40) http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...age3-6025.html
5- Po wklejeniu obrazka do postu i wysłaniu, upewnij się że obrazek znalazł się w "Twoje elementy" (na niebieskim pasku TP-ka).
6- Kliknij na "Organizuj", zaptaszkuj go, wybierz odpowiedni dla niego album i w nim umieść. Chodzi o porządek i łatwość znalezienia go w przyszłości.

Odnośnie Twoich hostingów.
Za dużo ich masz. Potem się gubisz. I giną Ci obrazki. Nie będą Ci ginąć w TinyPic-u - jeżeli wszystko tak zrobisz jak napisałem.
W ImageBanana - też nie powinny Ci ginąć. Zapytaj o to marbelli, ma dośw. w tym względzie.

Odnośnie wklejania większej liczby zdjęć (30-40).
Proponowałem do tego celu piękny programik, w ostatnim poście (449) "Komputer-poznać i polubić". Nie wiem czy kogoś zainteresował.

Myślę, Donko, że po tych objaśnieniach, a także po wyjaśnieniach wifi, powinnaś "być w domu".
Oprócz Kundzi o zaletach TinyPic-a napisał także wifi w # 216 http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge11-6025.html - o ile pamiętam.

Powodzenia.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 09-06-2010 o 08:57.
Odpowiedź z Cytowaniem