Wyświetl Pojedyńczy Post
  #23  
Nieprzeczytane 24-06-2010, 16:48
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 773
Domyślnie Zdjęcia - wgrywanie z aparatu do komputera, wklejanie do postu, wysyłanie e-mailem

Napisała kiedyś forumowiczka:
"Dlaczego nie mogę wgrać żadnego zdjęcia , jak się to robi.
Napisałam kilka słów w blogu i usunęłam... chciałam zamieścić zdjęcie, a tu ..."


1. Przenoszenie/wgrywanie zdjęcia z aparatu cyfrowego do komputera.
Sposób wgrywania zdjęć z aparatu do komputera opisany jest w poście 465 http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge24-6305.html ,
(napisany bardzo "ludzkim językiem"). Pisze o tym Komputer Świat 19/2008.
Również ja napisałem o tym w # 93 "Komputer-poznać.."
Wykonuje się to w ten sposób, że łączy się aparat z komputerem za pomocą kabelka, który otrzymuje się wraz z aparatem (jest też w opakowaniu karta pamięci i płyta instalacyjna CD).
Po połączeniu kabelkiem trzeba włączyć aparat przyciskiem na obudowie.
Pojawia się takie okienko:


Klikamy OK, pojawia się okienko Kreatora, w którym klikamy "Dalej".
Pojawia się następne okno ze wszystkimi zdjęciami jakie mamy w aparacie. Są już wszystkie "zaptaszkowane", czyli gotowe do wgrania do komputera.
Ale ponieważ nie wszystkie chcemy wgrać, należy kliknąć na "Wyczyść" - "ptaszki"znikną.
Wybieramy zdjęcia te, które chcemy wgrać i klikamy "Dalej".
Zdjęcia są wgrane. Proste?.
Pod oknem wyboru zdjęć są też 3 ikonki, np. do obracania zdjęcia (o 90 stopni).

2. Wstawianie/wklejanie zdjęć do pisanego postu.
Wykonuje się to za pośrednictwem hostingu TinyPic. Zupełnie tak samo jak obrazki.
Napisałem o tym w poście 508 w http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge26-6305.html .
Ciąg dalszy tego tematu jest w poście 22 niniejszego wątku.
W postach chodzi o sposób wklejania zdjęć do postu i rejestrowania się do TinyPic'a.

3. Wysyłanie zdjęć e-mailem.
Zakładam, że mamy program pocztowy Outlook Express.
- Po jego otwarciu okno "Nowa wiadomość" tak wygląda:


- Klikamy na "Dołącz".
Otwiera się okienko:

a w nim folder "FOTOGRAFIE", w którym powinniśmy mieć zapisane nasze zdjęcia, (taką nazwę należało nadać kiedyś swojemu folderowi do przechowywania fotek).
- Klikamy 2x na folder FOTOGRAFIE
- Klikamy jeszcze raz 2x na podfolder, w którym są już pokazane fotki, spośród których możemy wybrać i wysyłać.
W tym samym okienku pojawią się indywidualne fotki:


- Ażeby je łatwiej było zidentyfikować klikamy w tym okienku na ikonkę "Menu Widok" ( w górnym prawym rogu),
- i wybieramy "Miniatury".
Nazwy fotek zamienią się na obrazki.
- W tym okienku wybieramy (przez zaznaczenie kliknięciem) indywidualnie fotki,
- które kliknięciem "Dołącz" zamieszczamy w e-mailu.

Możemy ich tak umieść w e-mailu i przesłać "za jednym zamachem" nawet kilkanaście.
Pod warunkiem, że zainstalujemy sobie programik o nazwie Shrink Pic, o którym jest mowa w wątku "Komputer-poznać..", post # 449.
W przeciwnym razie skrzynka nam się "zapcha", i będziemy musieli pojedynczo (może po 2-3) wysyłać fotki.

Powodzenia życzę.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem