Wyświetl Pojedyńczy Post
  #7  
Nieprzeczytane 10-03-2019, 07:12
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Etapy powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych, cz.I.

Witam. W medycynie istnieje podział na dwie grupy chorób: 1/ choroby zakaźne, 2. choroby niezakaźne. W nazwach chorób jest ogólne wyjaśnienie jak one powstają. Medycyna akademicka zna przyczyny chorób zakaźnych. Są nimi wirusy , bakterie i grzyby. Natomiast przyczyn chorób niezakaźnych nie zna, a może nie chce znać.
W/g hipotezy naukowej, której jestem zwolennikiem przyczyną chorób niezakaźnych jest - "Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych przewlekłych". Człowiek jest integralną cząstką przyrody. Prawa przyrody w ciągu milionów lat w drodze ewolucji, zadecydowały o budowie i działaniu /anatomii i fizjologii/ organizmu człowieka. Prawa przyrody decydują ciągle, każdego dnia o naszym zdrowiu. Jak wiadomo, znajomość budowy i działania organizmu /anatomii i fizjologii/ człowieka jest podstawą leczenia medycznego .

Medycyna praw przyrody wyjaśnia nam jak ten proces przebiega. Medycyna praw przyrody to znajomość podstawowych praw przyrody i umiejętność ich wykorzystania w przyczynowym leczeniu chorób niezakaźnych przewlekłych. Medycyna ta jest podstawą medycyny naturalnej. Najważniejszymi prawami przyrody /natury/ są: 1/ odżywianie, 2/ temperatura ciała, 3/ruch - praca mięśni, 4/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, 5/ ciążenie grawitacyjne, 6/ ból w chorych miejscach organizmu.
Choroby niezakaźne biorą swój początek po przekroczeniu tzw. granicy zdrowotności naturalnej. Zdrowotność naturalna to zdrowie, jakie wynosimy z domu od młodości. Przekroczenie granicy zdrowotności naturalnej następuje wtedy, gdy nie znamy, lub lekceważymy w codziennym życiu oddziaływanie praw przyrody.

W procesie powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych można wyróżnić dwa etapy: 1/ etap p r z y c z y n y choroby - przyczyna zewnętrzna, 2/ etap s k u t k ó w /objawów/ choroby. W leczeniu chorób niezakaźnych , w praktyce występują dwa rodzaje profilaktyki zdrowotnej: hipokratejska i promedyczna /WHO/. Profilaktyka hipokratejska - to zapobieganie chorobom, a tym samym wyeliminowanie ich z naszego życia. Profilaktyka promedyczna /WHO/ polega na zapobieganiu chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.
Etapy powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych pokażę na przykładzie chorób reumatycznych narządów ruchu. Tutaj działa prawo przyrody - temperatura ciała - nadmierne oziębianie narządów ruchu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem