Wątek: Włosy
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 07-09-2009, 11:11
~gość: hanka57's Avatar
~gość: hanka57
 
Posty: n/a
Domyślnie

Mozecie mi wierzyc, lub nie. Najlepsza recepta na zdrowe, mocne wlosy jest ich regularne szczotkowanie. Codziennie, dwa razy: rano i wieczorem. We wszystkich czterech kierunkach po kilkadziesiat przeciagniec szczotka.
A procz wspomnianego szczotkowania, to: nie obciazac wlosow chemia (mam na mysli rozjasnianie, trwala, dekoloryzacja). Jesli farbujemy wlosy to tylko naprawde dobrymi farbami. I najlepiej nie na wlasna reke, ale w sprawdzonym salonie fryzjerskim. Farby - jesli sa siwe odrosty, a tak, to proponuje szampony koloryzujace.
No i do tego przydadza sie witaminy do srodka. Sa takie drazetki o nazwie Merz Dragee. Nie naleza do najtanszych, ale naprawde pomagaja.
Acha, przeciez nalezy sie slowo o pielegnacji wlosow w domu: oprocz szamponow, konieczne sa odzywki dostosowane do rodzaju wlosow. Zarowno odzywki do splukowania, jak rowniez maski stosowane raz w tygodniu i odzywki bez splukiwania w formie pianki. I najlepiej, aby wszystkie byly z jednej serii - wtedy wzajemnie sie uzupelniaja. Takich "kolekcji" jest mnostwo w drogeriach.
I jeszcze nie wolno zapominac o odzywianiu: duzo warzyw i owocow.
Mam 52 lata i postanowilam zapuszczac wlosy. Teraz mam wlosy prawie do polowy plecow i calkiem gruby, zdrowy, mocny i lsniacy warkocz. Tak wiec do gory glowa Dziewczynki!:-)
Odpowiedź z Cytowaniem