Wątek: Klub Diabetyka
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 12:37
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Wszystkich zainteresowanych problemem cukrzycy odsyłam na strony Newslettera Moja Cukrzyca.org
Podaję link do niego:
http://www.mojacukrzyca.org
Można się zarejestrować i należeć do klubu cukrzyka a można też wchodzić na strony jako gość.
Jolinko jeśli mogę mieć uwagę to muszę Ci powiedzieć że bardzo źle robisz wyręczając męża we wszystkim.
Pomagać owszem ale to co robisz to jest wspaniałe poświęcenie z Twej strony dla niego ale on nie powinien być jak ten "ubezwłasnowolniony" przez chorobę.Z tą chorobą on musi nauczyć się żyć i w takich czynnościami jak kontrola glukometrem wysokości cukru czy też podanie insuliny to nie powinno byc dla niego problemem.Do podawania insuliny są peny na których są zaznaczone jednostki i wystarczy tylko ustawić sobie tyle ile trzeba.Najlepiej podawać insulinę w fałd na brzuchu,dwa palce poniżej pępka i wokoło,trzeba zmieniać miejsce wkłucia za każdym podaniem,to naprawdę nie boli.
Natomiast pobierając krew do badania z opuszka to najlepiej wkłuwać się w boki opuszka a nie w sam czubek,boki są mniej ukrwione i wtedy mniej boli.
Odpowiedź z Cytowaniem