Wyświetl Pojedyńczy Post
  #17  
Nieprzeczytane 07-03-2011, 23:59
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie

Cytat:
Napisał Panterka47
Wszystkie mają swoje racje mam 64 lata ale nigdy o nich nie myślę, co z tego to tylko metryka.
Do niedawna ćwiczyłam areobik jestem doskonale rozciągnięta, na ćwiczeniach młódki mi nie dorównywały nigdy sportem sie nie zajmowałam widocznie taka moja konstrukcja,ale jednego zawsze pilnuje suplementacji,wiem jaką mamy żywność,wiem jak zatrute środowisko woda itp.nigdy nie żałowałam na dobre suplementy bo jak zadbam teraz to starość będzie mniej dokuczliwa.
Teraz jeszcze stosuje olej lniano-rzepakowy Szwecki ,nie jest tani w cenie detalicznej ale zapisałam się do Klubu i mam 20% taniej i juz mogę sobie na niego pozwolić, oprócz tego czytam interesuję się wieloma rzeczami lubię internet zresztą próbuję swoich sił w e-biznesie więc zajęta jestem bardzo i szare komórki mają zajęcie a to jest najważniejsze żeby "nie zardzewieć ".Zyczę każdemu znalezienia swojej "niszy" na te piękne lata trzeciej dekady
Dopisuję się do Twoich słów Panterko. Jestem tylko o 2 lata młodsza od Ciebie, i również jestem aktywna osobą. 15 lat temu zmieniłam leki na dobrej jakości suplementy, również skorzystam ze zniżek, a zaowocowało to tym, że choroby , które dokuczały mi w tamtych latach, odeszły i mogę powiedzieć, że przez ten okres, co roku skreślałam " choroby" co w przypadku niektórych moich rówieśniczek, one co roku dopisują coraz to nowsze choroby. Dzisiaj przeczytałam bardzo ciekawy artykuł "Uwaga na toksyczność leków" -http://www.leki.senior.pl/80,0,Uwaga...ekow,9753.html i on również mi uświadomił, ze dobrze zrobiłam "odrzucając leki", które wcześniej powodowały, ze z roku na rok, coraz gorzej się czułam, mimo, ze zawsze byłam osobą aktywną. Dobra suplementacja+pozytywny stosunek do życia+aktywność ruchowa( a wystarczy 2x razy dziennie po pół godziny dość intensywnego spaceru, tylko trzeba uważać, żeby się nie spocić)+ zdrowa woda( a właściwie strukturalną-Woda którą zaleca doktor habilitowany Michał Tombak
Według dr najkorzystniej jest pić wodę "strukturowaną". Wodę taką zawierają owoce i warzywa. Można też pozyskać ją z lodu. "Uczonych zainteresował fakt: dlaczego Jakuci, naród z północy Rosji, mają średnią długość życia ponad 100 lat. Jak się okazuje nie posiadają wodociągów ani studni, spożywają niewielką ilość warzyw i owoców, w ogóle bardzo skromnie się odżywiają i wcale nie chorują. Rozwiązanie zagadki okazało się bardzo proste - przez wszystkie wieki Jakuci korzystali z wody, tnąc lód na płyty. Co zostało stopione przez słońce, to pili". W dalszej części książki Michała Tombaka "Jak żyć długo i zdrowo" możemy przeczytać: " Żeby powstrzymać proces starzenia się i zawsze wyglądać młodo należy nauczyć się przygotowywać i spożywać wodę z roztopionego lodu". Przygotowanie wody "strukturowanej" jest łatwe. Wystarczy garnuszek z przegotowaną i ostudzoną wodą włożyć do zamrażalnika o temperaturze 4stC na 2 - 3 godziny. Po częściowym zamarznięciu wody należy przebić lodową pokrywę i zlać wodę do pojemnika. Woda ta posiada właściwości "strukturowanej". Zimą przygotowanie jej jest jeszcze prostsze. Wystarczy garnek przegotowanej wody wystawić na balkon i poczekać aż zamarznie. Potem należy umieścić powstały lód w ciepłym pomieszczeniu i poczekać aż się roztopi. Jakie ilości wody "strukturowanej" należy pić dziennie? "Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu wypita na czczo codziennie znacznie poprawi Państwa samopoczucie i wygląd zewnętrzny". )
O mojej historii można tutaj poczytać




-
Odpowiedź z Cytowaniem