Wyświetl Pojedyńczy Post
  #14  
Nieprzeczytane 03-06-2012, 21:28
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Człowiek rodzi się ateistą, religii i wiary się uczy... a katolicki Bóg jest Bogiem trzech największych religii monoteistycznych.
No dobrze. Nauczył się i nie uwierzył. Moze szukać dalej i wybierać, jak w supermarkecie. Czy o to Ci chodziło?
Cytat:
Myślę, że pytajnik na końcu zdania jest jak najbardziej uzasadniony. Wielu ludziom religia i wiara są bardzo potrzebne. Uzasadnienie chyba zbędne.

Jasne, ja z tym nie dyskutuję. Każdy ma prawo zaspakajać swoje potrzeby duchowe. Pytajnik świadczy tylko o tym, że nie jestem alfą i omegą.

Wiesz, ja polemizuję z artykułem "Poznam sympatycznego Boga" recenzującym książkę „Geografia szczęścia”, na którą powołuje się autor wątku:
http://www.empik.com/poznam-sympatyc...9557,ksiazka-p

Cytat z artykułu:
Cytat:
Jego wyprawa obfituje w zaskakujące przemyślenia, humor i chwile szczerości. Eric Weiner gotów jest spróbować wszystkiego, co może przybliżyć go do boga lub bogów. W procesie selekcji z setek religii autor wybiera osiem, które zamierza „przetestować” osobiście:

- islam (sufizm)
- chrześcijaństwo (franciszkanie)
- judaizm (kabała)
- buddyzm
- taoizm
- realianie (religia oparta na wierze w ufo)
- szamanizm
- neopoganizm (religia politeistyczna – wikkanie).


Chyba, że dyskusja jest o innej książce i innym artykule, to przepraszam, że gadam nie na temat.
Odpowiedź z Cytowaniem