Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4  
Nieprzeczytane 26-08-2009, 11:48
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
To jest sama prawda.
Ja patrze na alkoholizm nie poprzez wlasne doswiadczenie, ale poprzez wypowiedzi uzaleznionych i ich rodzin. Plakac mi sie chce. Po przeczytaniu wielu postow nasuwa mi sie taka refleksja, ze odpowiedzialnoscia za wszystkie Wasze cierpienia nalezy podzielic sie z polskim rzadem. Dlaczego? Dlatego, ze jest prawnym spadkobierca systemu, w ktorego interesie bylo rozpijanie spoleczenstwa.
Socjalistyczne panstwo nigdy nie mialo towarowego pokrycia spolecznych potrzeb, dlatego w robotniczych regionach powstawaly jak grzyby po deszczu zaklady gastronomiczne serwujace alkohol. Wokol "Kombinatu Lenina" w podkrakowskiej Nowej Hucie powstal caly pierscien lokali gdzie ciezko pracujacy robotnicy zostawiali swoje wyplaty.
Gdyby swiat pracy doniosl wszystkie pieniadze do domu i oddal swoim zonom to mielibysmy Solidarnosc juz z koncem lat szescdziesiatych. Uwazam, ze wszystkie rodziny obecnych czy bylych alkoholikow i oni sami powinni otrzymac darmowa opieke zdrowotna we wszystkich dostepnych osrodkach. Rzad powinien wszystkich tych ludzi traktowac jako ofiary systemu i przyznac im dozywotnie zapomogi w wysokosci sredniej krajowej.
A co do artykulu o osrodku w "Polanie" to powiem, ze nikt nie powinien zarabiac na tragedii innych. Taki osrodek nie moze byc prywatnym biznesem. Alkoholizm to choroba spoleczna, narodowa i wszyscy jak jeden powinni dokladac, aby to paskudztwo zwalczyc.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem