Wyświetl Pojedyńczy Post
  #28  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 19:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 622
Domyślnie

Cytat:
To ja jestem ciekaw skąd obaj znajdziecie większość do ....zmiany konstytucji.
Aby zmienić konstytucję trzeba wiedzieć co trzeba zmienić i musi być większość a wskazane by było przeprowadzić referendum czy ludzie te zmiany chcą.Referendum można połączyć z wyborami.Konstytucja jest główną ustawą i muszą to zrobić konstytucjonaliści i nie jest to sprawa akcyjna na jeden miesiąc czy rok a wysłuchać trzeba wszystkich stąd zawsze konsultacje są długie.Są też sprawy Prezydent Premier i ich rola aby nie dochodziło do takich przepychanek jak z Kaczyńskim a sprawa zawsze może się powtórzyć.
Cytat:
A ponadto jak chcesz zorganizować legislaturę żeby ustawowy przerób był na wyższym poziomie niż obecnie?
Dużo prawa nie znaczy że przekłada się na jakość.Trzeba zmniejszyć regulacje a nie zwiększać bo ktoś musi to robić czyli użednicy. Większa decyzyjność urzędników większa korupcja.
Lepsze biura prawne obsługujące sejm lepsze prawo opinie prawne w internecie. Jak ktoś zawalił to wyciągnąć trzeba konsekwencje finansowe a jak prawnik z biura w sejmie wylatuje dyscyplinarnie tak jest w Anglii i w administracji już nie znajdzie pracy nigdy.Jeżeli się poseł opieprza to przecież po coś jest Marszałek nie tylko do wypicia drinka z posłem ale do nadzorowania pracy posłów.Oni dobrze wiedzą jak to powinno wyglądać ale to towarzystwo wzajemnej adoracji, ale muszą się wsiąść za porządną robotę.