Wyświetl Pojedyńczy Post
  #29  
Nieprzeczytane 18-11-2023, 21:47
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Medycyna praw przyrody

Medycyna praw przyrody w leczeniu moich chorób niezakaźnych. Cz.III

3. Jak leczę/usypiam/przyczynę chorób niezakaźnych.

8/ Choroba oziębionych stawów - 13 chorób - prawo przyrody - temperatura.
Choroba reumatyczna narządów ruchu-13-chorób- p.przyrody - ruch /praca mięśni/.


Witam. Podaję dwie nazwy tej choroby, wynikające z dwu praw przyrody, gdyż trudno zdecydować, która jest ważniejsza. W naszym klimacie sposób ubierania się dla utrzymania temperatury ciała niezbędnego w krążeniu krwi, jest tak bardzo konieczny i stosowany, że przestajemy zwracać uwagę na tą czynność.Z kolei człowiek chcąc żyć i zdobywać pożywienie musi się ruszać, muszą pracować mięśnie i spełniać swoje niezbędne zadanie w krążeniu krwi.
Choroba /ból/ reumatyczna narządów ruchu /choroba oziębionych stawów/ pojawiła się u mnie w kolejności, w następujących narządach ruch: 1/bólu kręgosłupa części lędźwiowej, 2/ bólu stawów kolan, 3/bólu stop, 4/ rwy kulszowej, 5/ sztywności małych palców obu rąk, 6/ bólu prawego stawu biodrowego, 7/ bólu stawów łokciowych, 8/bólu i opuchlizny palca wskazującego prawej dłoni, 8/ bólu stawów barkowych, 10/ choroby "ręka w górę", 11/ bólu kręgów szyjnych kręgosłupa, 12/ bólu nadgarstka lewej ręki, 13/ chromania przystankowego. Ten wykaz był szczegółowo rozpatrywany w książce.

Przyczyna dla 13 chorób jest wspólna, natomiast znaczenie jej dla całego organizmu jest różne. Przyczyną tych chorób objawiającą się nieprawidłowym krążeniem krwi /nieprawidłowym odżywianiem/ w komórkach i tkankach chorych miejsc organizmu, jest niepodporządkowywanie się w codziennym życiu prawu przyrody - temperatura i stosowaniu w nieodpowiedniej ilości ruchu /pracy mięśni/ - prawu przyrody- ruch /praca mięśni/.

Można wyróżnić następujące właściwości organizmu, które muszą być rozpatrywane łącznie z całością choroby:
a/ Powstanie pierwszej choroby trwa długo. Natomiast gdy choroba jest uśpiona i zlekceważy się usuwanie jej przyczyny pojawia się bardzo szybko.
b/ Do usuwania pojawiającej się choroby należy przystąpić od razu. W przeciwnym razie następuje zapalenie tkanek w miejscu chorym i pojawia się wiele różnych chorób w całym organizmie.
Gdy zaatakowała mnie choroba reumatyczna narządów ruchu, organizm zaczął oddychać intensywnie przez całą skórę. Po zastosowaniu na noc przykrycia w postaci kołdry z tworzywa sztucznego /z anilany/ , po około pół godziny snu przebudziłem się zlany potem i czułem straszny ból na skórze, jakby ktoś mnie opalał płomieniem ognia.

W chorobie oziębionych stawów występują dwa najbardziej krytyczne miejsca, są to:
a/ ból /choroba/ reumatyczna kręgosłupa części lędźwiowej,
b/ ból/choroba / stóp.
ad. a/ Choroba reumatyczna kręgosłupa części lędźwiowej zwykle pojawia się w organizmie jako pierwsza. W moim przypadku również tak było. Jest to związane z rodzajem ubioru człowieka, składającego się z dwóch części, górnej i dolnej. W miejscu spotkań tych partii ubioru, przy nachylaniu się następuje odsłonięcie ciała części lędźwiowej kręgosłupa i oziębianie tych miejsc. A to powoduje brak potrzebnego krążenia krwi w odsłoniętym miejscu i powstanie choroby reumatycznej kręgosłupa. Likwidacja przyczyny choroby tego miejsca wymaga stosowania ubioru w dzień i w nocy eliminującego powstawanie części odsłoniętych organizmu.
Pierwsze pojawienie się bólu kręgosłupa części lędźwiowej, jako choroby reumatycznej trwa długo. Natomiast wszystkie pozostałe choroby narządów ruchu, atakujące po niej, szybko opanowują organizm.

ad. b/ Ból/choroba/ stóp jest niezmiernie czułym i ważnym miejscem organizmu człowieka. Choroba ta z upływem lat sprawia mi najwięcej kłopotu. Trudno jest zabezpieczyć w nich stałą temperaturę ciała. W domu wiadomo zimniejsze powietrze jest cięższe i unosi się nisko nad podłogą. Również w pomieszczeniu mogą być przeciągi powietrza. W związku z tym kapcie domowe zakładam z piętami, a skarpety daję takie, aby stopy były zawsze ciepłe. Na noc oprócz spania w śpiworze dodatkowo nakładam odpowiednie skarpety.
Ogromną rolę w utrzymaniu sprawności stóp odgrywa ruch /praca mięśni/. Oprócz pracy fizycznej na działce rodzinnej obecnie /94 lata/ muszę każdego dnia przejść około 4 km.
Jeżeli nie chodzę stopy są w zlej kondycji i przewracam się do tyłu. Widzę wyraźną zależność między chodzeniem a sprawnością fizyczną, a to mnie zmusza do systematycznego wysiłku.

Dla utrzymania właściwej temperatury ciała w narządach ruchu śpię w śpiworze, wykonanym ze 100% wełny. Jak jest zimno w pokoju do0datkowo przykrywam lekkim kocem z wełny. Śpiwór jest zszyty na dwie trzecie swojej długości /nie ma suwaka/, a jedną trzecią przykrywam ręce i barki. Przykrycie górnej części ciała śpiworem musi być szczelne i przyciśnięte.Choroby reumatyczne najczęściej swój początek mają w domu, zwłaszcza w czasie snu, gdy bezwiednie odkrywam narządy górnej części ciała.

W leczeniu chorób reumatycznych narządów ruchu od dziesiątków lat balansuję na granicy bólu /choroby/, w związku z tym wiem co go wywołuje. Ból pokazuje granicę choroby i zdrowia, granicę choroby i leczenia /uśpienia/ jej przyczyny.
Ból jest tym moim batem, który zmusza do działania i poszukiwania jego przyczyny. Bez bólu, jako prawa przyrody człowiek nie mógłby istnieć. Co by go ostrzegało o przyczynie choroby?
Np. często w nocy, w czasie snu bezwiednie odkrywam górną część ciała i zaczyna mnie boleć łokieć. Budzę się z bólu, chowam go pod przykrycie i po kilku minutach, zależnie od czasu trwania odkrycia , ból ustępuje. Chyba w takiej sytuacji mam bezdyskusyjny dowód, co wywołuje chorobę. Gdybym nie rozumiał znaczenia bólu, w moich licznych chorobach, dawno bym nie żył. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem