Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 04-05-2012, 15:18
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Żarówka Ciekawi ludzie na mojej Drodze....


Pewnego ranka w trakcie rozmowy z Donką zostałam poproszona przez Nią o zatrzymanie na kartkach papieru ważnych, lub mniej ważnych wydarzen rodzinnych, w kontekście spotkań ze znanymi powszechnie ludźmi,, bądź znanymi niektórym kręgom, lub po prostu ciekawymi. …. zaskoczyła mnie, wkurzyła nieco powiem, bo i po co pchać się w prace archiwalne jak tu brak czasu na życie….było, minęło ….przekonywała, znając już trochę moje życie że pewne osoby, zdarzenia w życiu mojej rodziny, warte są utrwalenia, pokazania w kontekście rodzinnym, obyczajowym, społecznym, literackim….Po odłożeniu słuchawki zabulgotałam się nieco, ale tak jak stałam w szlafroku, nieuczesana rzuciłam się do piwnicy po starą walizę z dokumentami , zdjęciami…i wsiąkłam na parę godzin…odżyły wspomnienia, a w zasadzie ich odpryski…rozbolała mnie głowa, która nigdy mnie nie boli….przypomniałam sobie , ze nic jeszcze nie jadłam i należy się doprowadzić do stanu używalności w święto 3 maja …..zadzwoniłam do Niej z „pretensją”, że mnie bez mojej zgody „zapłodniła”…..i tak weszłam w „ciążę” z wątkiem o "imieniu" CIEKAWI LUDZIE NA MOJEJ DRODZE...
Na spokojnie już pod wieczór pomyślałam, iż utworzenie takiego wątku może mieć pozytywne reperkusje dla Innych, którzy zapewne mają podobnie „zatrzymane” w kadrze ciekawe osoby, uwikłane w swoje życie…..i warto spotkaniami z nimi podzielić się ze Światem…..Wasze wejścia tu będą wyznacznikiem potrzeby istnienia wątku , lub nie…..ZAPRASZAM

Zacznę opowieści od postaci znanych w świecie poezji i prozy a także w świecie aktorskim, szczególnie środowiska krakowskiego, które wpisały się w naszą rodzinę odkąd sięgam pamięcią….ale to następnym wejściem….