Wyświetl Pojedyńczy Post
  #47  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 02:55
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Odpowiadam:

1)Jak przenieść do komputera papierowe zdjęcie?
2)Jak przenieść do komputera zdjęcie z komórki?
Serdeczne dzięki.
Chyba się nie pogniewają "E" jak odpowiem na tym wątku (są pomocni i to wszyscy lubimy)

1) Musisz mieć skaner aby zamienić fotkę na cyfrową postać. Na pewno widziałaś jak robią ksero. Wkładają Twój dokument, zamykają "wieko" i wypada kopia ale też na papierze. Skaner działa podobnie ale nie "wypluwa" papieru "A4" lecz zapisuje to w formie cyfrowej i przesyła do komputera. Potem masz to do wykorzystania i przesyłania na tutejsze forum (ale po użyciu wcześniej ImageShack) -jak wklejać obrazki.
Skaner jest rzadko używany więc go nie posiadam. Nawet fotkę na mój profil skanowałem u sąsiada. On ma córkę już mgr. ale na studiach jej to było potrzebne-tylko dlatego wtedy kupił.

2) Zdjęcie z komórki: musisz mieć do tego kabelek, z jednego końca wtyczka do komórki, a druga strona to wtyk USB. Nie wiem czy wiesz co to USB i gdzie to masz w Twoim PC. Mam nadzieję że jak piszę dokładnie (łopatologia) to się nie obrazisz.

Problem w tym, że ten kabelek zazwyczaj kupuje się osobno. Czyli jak sprzedawca nie powiedział i nie kupiłaś-to trzeba dokupić. I tak to jest płatne osobno. Do tego kabelka dołączona jest płytka CD z programem, który należy zainstalować, aby ten kabelek mógł przenieść fotki z komórki na komputer. Ja mam właśnie dokładnie tak. Kupiłem kabelek i tą płytkę razem z komórką, ale zapłacić musiałem więcej bo to dodatkowe akcesoria.

Następny problem (my wszyscy zawsze pomocni) to jak ustawić to wszystko-jakość (mniej foto) czy ilość. Ale tak naprawdę to się sporadycznie używa, bo aparat od tego mam. Czasem komórka może się przydać-foto pirata drogowego gdy ucieka-to tylko przykład.
Odpowiedź z Cytowaniem