Wyświetl Pojedyńczy Post
  #552  
Nieprzeczytane 09-04-2021, 20:55
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Drogi Pluto.

Cytat:
Gates żyje w utopijnej bańce szklanej w przyjaznym klimacie i łatwo mu teoretyzować.. Jednocześnie ci /w wielu przypadkach miliarderzy jak Gates/
jakoś nie łożą tych miliardów, które mają, na efektywne programy likwidujące choćby...tony plastiku..
Jesteś mocno niesprawiedliwy w ocenie Billa Gates'a i jesteś w błędzie.
Najlepiej będzie jak prześledzisz coś o nim z tej strony - https://tiny.pl/r2bkq
To on jest autorem m.inn. płatności online, czy mediów społecznościowych, niezastąpionych dziś "komórek" i smartfonów.
To on przewidział obecną światową pandemię Covid-19.
W 2015 roku Bill Gates powiedział, że największym zagrożeniem dla ludzkości obecnie nie jest wojna atomowa, ale wirus, który z łatwością rozprzestrzeni się po świecie i zagrozi życiu milionów ludzi.
Wskazywał na szybkość i łatwość komunikacji, podróżowania ludzi po świecie.
Stąd na możliwość wybuchu pandemii takiej jak obecnie: „I chociaż rozmawialiśmy o tym, jak katastrofalne skutki mogłaby ona przynieść jeżeli nie mielibyśmy do dyspozycji łatwo dostępnych możliwości: diagnoz, lekarstw i szczepionek - niestety nie doprowadziło to do tego, by zostały podjęte niezbędne przygotowania”.
Oto co robi na świecie Gates dla zdrowia, dla zwalczania pandemii.
Utworzył wraz małżonką Bill & Melinda Gates Foundation – największą na świecie organizację filantropijną.
Fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazała w grudniu 2020 roku 250 milion dolarów na walkę z koronawirusem. To największa jednorazowa wpłata organizacji, po tym jak w listopadzie przekazała 70 mln dolarów.
Łącznie fundacja Gatesów na walkę z koronawirusem przekazała w grudniu 2020 roku już 1,75 mld dolarów. Środki zostaną przeznaczone na rozwój tańszych i skuteczniejszych szczepionek przeciwko koronawirusowi.
Oraz na pomoc organizacjom w Afryce i Azji Południowej, które prowadzą działania w zakresie wykrywania, leczenia i izolacji.

A teraz co do Twoich zarzutów.
Powiedziałeś: "Bałtyk się dusi i zamiera, a realnych działań brak".
Bałtyk, to morze śródpaństwowe. Powiedz jak Gates miałby zmusić, wymóc na premierach 9 państw "realne działania"?
Odnośnie transportu - czy po swoim mieście jeździsz zawsze rowerem. A czy nie korzystasz czasem z taksówki?
Co do plastików - powiedz, czy nie zdarza Ci się konsumować pokarmy z opakowań plastikowych? Bo mnie tak.
Nazwałeś Gatesa ecoteoretykiem. Co powiesz teraz? Gorzej, nazwałeś go hipokrytą.
Nieprawda, On jest filantropem.
A że bogaty? Wolno mu. On zapracował sobie.
A to może my, ja i Ty, jesteśmy teoretykami-eco.
I jeszcze jedno. Bardzo nie lubię jak na ekologów (np. działaczy Greenpece) mówi się ekoterroryści. Obraźliwie.
Ja uważam, że oni są społecznikami od ruszania sumień. Pobudzania wrażliwości, na przyrodę.

Wystarczy tego mojego moralizowania, obrony Billa Gates'a.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 11-04-2021 o 11:48.
Odpowiedź z Cytowaniem