Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 28-09-2016, 11:53
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dzień dobry!

Cytat:
Napisał Frat
Problemem biurokracji jest jej przerost w stosunku do realnych potrzeb a nie samo istnienie.
A scenariusz alternatywny to po prostu anarchia. Wystarczy ją stworzyć i nie trzeba już lecieć na Marsa.
Jestem podobnego zdania. Fachowa administracja jest potrzebna, by odciążyć pracowników wypełniających specjalistyczne zadania. Powinna być wszędzie tam, gdzie poza samymi okólnikami i sprawozdaniami coś się tworzy na większą skalę. Słyszałem opinie, że połowę sukcesu firmy należy przypisać fachowej sekretarce i dobrej księgowej. Ale w większości instytucji tych stanowisk jest dużo więcej i można zastanowić się nad ich zasadnością. Z mojego doświadczenia z ostatnich lat wynika, że liczby wymaganych szczegółowych sprawozdań systematycznie rosły. Czasami myślę, że ich celem jest uzasadnianie potrzeby powstawania kolejnych stanowisk urzędniczych. Nie trzeba nikogo przekonywać, że w takiej sytuacji specjaliści nie otrzymują wsparcia, a odwrotnie – ich zawodowa działalność jest utrudniana. Dodatkowym kwiatkiem są kompetencje wielu urzędników...

Ale też faktem jest, że wielu z nich tworzy wraz ze swymi rodzinami liczącą się grupę społeczną potencjalnych wyborców tej partii, która posadziła ich przed biurkami.

Przy okazji, otrzymuję wiele listów proponujących mi udział w roli słuchacza w różnych konferencjach i szkoleniach. Ale nie specjalistycznych, tylko na temat organizowania, zarządzania itp. Być może są one uzasadnione, bo spotkałem się z opinią, że Polacy są narodem raczej pracowitym, ale z tragicznym managementem.

Miłego dnia,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem