Wyświetl Pojedyńczy Post
  #44  
Nieprzeczytane 03-01-2011, 19:05
iva iva jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Kraków
Posty: 11
Domyślnie

Zgadzam się z poprzednikami - szopki z żywymi zwierzętami to taki infantylizm - podobnie jak wątki : "dla tych co kochają psy", "dla tych co kochają koty" - pełno ślicznych zdjęć i karteczek z kociaczkami , pieseczkami etc .... , ja wiem, że wiele osób pewnie się oburzy - ale dyskusja o tym jak zmienić mentalność ludzi - znikoma . To jak naprawdę z tą miłością do zwierząt jest ? Cha_ga - same życzenia to mało , choć zapewne wiele osób które tutaj na forum bywają pomaga realnie - tak jak potrafi i jakie ma możliwości . Mnie natomiast zdecydowanie bulwersuje podejście do tego tematu kościoła ( zaznaczam- jestem osobą wierzącą) O.Knabit - jest przysłowiową kroplą w morzu. W tygodniku powszechnym ukazał się artykuł o naszej "miłości do zwierząt" -podaję link :
http://tygodnik.onet.pl/32,0,56877,c...artykul.htm l
- ta jedna jaskółka niestety wiosny nie czyni .
Kościół niestety nie spełnia najważniejszej ze swoich ról - nie zdarzyło mi się ( a żyję ponad 50 lat) usłyszeć na jakimkolwiek kazaniu nauki o traktowaniu zwierząt, o pomocy zwierzętom . Na lekcjach religii nie uczy się miłości do słabszych, chorych , kalek , dzieci , psów, kotów, krów , nie uczy się pielęgnowania życia - niestety . Owszem , bywają (rzadkie) dyskusje na temat aborcji, seksu przed ślubem, in vitro ... ale 99% tematów to nauka biblii , klepanie formułek ... i tyle .
A nauki św.Franciszka ........poszły w las .
Czy widział ktoś , żeby księża wzięli pod opiekę schronisko dla zwierząt ?
Dla tych którzy uważają, że kościół spełnia swoją rolę - jeszcze jeden artykuł : co prawda nie o Polsce , ale ...........http://www.eioba.pl/a99219/zabijanie...kich_katolik_w

Jestem zdania - że kropla drąży skałę - i apeluję do wszystkich , którym bliskie są losy zwierząt - róbmy co tylko w naszej mocy - nie rozkładajmy rąk - jeżeli ktoś ma księdza w rodzinie czy wśród znajomych - niech mu wierci przysłowiową dziurę w brzuchu o konieczności pomocy zwierzętom , jeżeli ktoś ma dostęp do nauczycieli - niech namawia "do upadu" do uczenia empatii w szkole . Jeżeli znamy posłów, prawników , innych decydentów - namawiajmy do pomocy , pytajmy o rezultaty wyroków za znęcanie się .
Nawet jeżeli ktoś uzna nas za dziwaka .
Szukajmy sensownych petycji i podpisujmy je .
Zaniechanie to też pewien sposób działania - i przynosi niestety rezultaty ....
Odpowiedź z Cytowaniem