Wyświetl Pojedyńczy Post
  #209  
Nieprzeczytane 17-02-2018, 16:26
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Elizka napisała


W 2005 roku podczas aukcji w Londynie sprzedano legendarną gitarę Fender Stratocaster z 1965 roku należącą do Jimiego Hendrixa; cena instrumentu wyniosła 100 000 funtów; ponadto swoich nowych właścicieli znalazły również wiersz napisany przez Hendrixa po jego występie na festiwalu w Monterey (10 000 funtów) oraz egzemplarz pierwszego singla Jimi Hendrix Experience 'Hey Joe' z podpisami wszystkich członków grupy (2000 funtów).


Pierwsza gitara jaką spalił Jimi w 1967 roku została niedawno odnaleziona i wystawiona na aukcji. Muzyk podpalił instrument firmy Fender Stratocaster podczas koncertu w londyńskim Finsbury Park. Była to pierwsza gitara, którą potraktował w ten sposób artysta. Później regularnie palił gitary na scenie, co stało się jego znakiem rozpoznawczym. Końcowa cena pamiątki wyniosła 280 000 funtów. Szczęśliwy nabywca, Daniel Boucher, powiedział:

Zapłaciłem trochę mniej niż się spodziewałem. Właściwie nie zamierzam wstawić gitary do gabloty, tylko grać na niej. Mam nadzieję, że trochę jej magii przejdzie na mnie.

Odpowiedź z Cytowaniem