Wyświetl Pojedyńczy Post
  #15  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 04:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Cytat:
Takich nie ma

-Zauwazylem. Ale niechcacy.

Cytat:
ale przypomnij sobie kto załatał "dziurę budżetową Bauca" powstałą za czasów AWS (obecnie to przecież PO)
Nieprawda! PO powstala po rozlamie w Unii Wolnosci dokonanej przez Tuska i Piskorskiego z dodatkiem Plazynskiego po niezlym wyniku wyborczym Olechowskiego. Dopiero potem dolaczyli do niej ci ktorym z AWSem Krzaklewskiego bylo niekoniecznie po drodze.
A "dziure Bauca", czyli to co wczesniej namodzili wspolnie SLD, AWS i luzne grupy typu KPN likwidowal Miller, ktorego zaskoczyl wynik wyborow i ze zdumiem stwierdzil, ze bedzie musial realizowac to co wspolnie z reszta socjalow zmalowal.
Przypomne ci, ze UW z Balcerowiczem byli przeciw tym eksperymentom, co mozesz sprawdzic w archiwach.


Cytat:
a deficyt budżetowy przekracza połowe Dochodu Narodowego.Po rzadach SLD, PiS otrzymał państwo w miare dobrej kondycji a co się stało jak rzadzili POSTSOLIDARUCHY czyli PiS i obecnie PO to widać gołym okiem.

Czy chcesz mi wmowic, ze da sie przeprowadzic jakies powazniejsze ciecia w budzecie przy socjale prezydencie i i SLD? Przeciez miales pokaz mozliwosci przy pomostowkach, ktore PO okupilo kontrybucja dla emerytur nauczycielskich, bo inaczej nawet i to by nie przeszlo.

Cytat:
Ty byś poparł? ze swoimi politycznymi pogladami? Nie zartuj, bo i tak ci nie uwierzę.
- Jak slowo daje! tylko skoro piszesz, ze nie ma, to i nie ma co popierac.

Cytat:
Brak ci wiedzy czy wykształcenia ekonomicznego? Gierek zaciagnął kredyt jedynie 19 mld dolarów a nie spłacono go w terminie z powodów:
-załamania produkcji->strajki Solidarności->sankcje Reagana
-Plan Balcerowicza spowodował -> wywóz z Polski ok.65 mld.dolarów co odczuła wiekszość społeczeństwa prócz solidaruchów (którzy się uwłaszczczyli na majatku Narodowym).

-A to chyba w roznych krajach zylismy. Bo o ile mnie pamiec nie myli Gierek najpierw zaciagnal dlugi i nie mial czym splacac, a potem wybuchly strajki, bo nie dosc, ze ludzie nie mieli co robic [bo nie bylo z czego, bo braklo surowcow z importu] i jak zarobic, to jeszcze nie mieli co zryc, bo w sklepach nic nie bylo. Dlatego jeden z postulatow byl, zeby wprowadzic zaopatrzenie na kartki. Sankcje Reagana nastapily po wprowadzeniu stanu wojennego, a wiec wtedy kiedy Jaruzelski zamknal Gierka z towarzyszami do pierdla.
I mam prosbe o jakies blizsze dane w sprawie tych 65 mld$ wywiezionych przez Balcerowicza. Chcialbym wiedziec gdzie i co sie znimi stalo, bo skoro w 1980 tym roku bylo 40 mld dlugu do splacenia, a Balcerowicz w 89-tym wywiozl 65, tzn, ze ktos nas oklamywal. Albo Jaruzelski, albo Messner, albo Rakowski. Skoro Balcerowicz mial co wywozic tzn ze bylo czym dlugi splacic. Tak wyglada logiczny ciag rozumowania po tych informacjach, ktore podales.


Cytat:
I z kraju bedacego w okolicach 15 miejsca o najwiekszej produkcji przemysłowej na świecie jesteśmy gdzieś na jakimś setnym (może?) albo nizej miejscu na dodatek nie majac prawie żadnego przemysłu,wszystko w obcych rekach,nawet to co za Gierka wybudowano za ta pożyczkę
.

Znowu mi cos nie pasuje. Co takiego produkowalismy i gdzie sprzedawlismy z zyskiem, ze bylismy w czolowce swiatowej.
Podaj moze jakies wzorcowe przyklady takich produktow made in PRL, ktore moglyby w jakis sposob przypomniec symptomy tej potegi. Ja wiem, ze 200mln to wyrabowanego wegla rocznie to imponujaca wielkosc, ale to i tak malo jak na potege, bo ...koszty trzeba uwzglednic.
Co wybudowano za Gierka nowoczesnego? I technologicznie zaawansowanego?
Tak pytam o te przyklady, bo z tego co pamietam, to auta mielismy w/g ruskich wzorow, Fiat byl wloski, opony licencja i bez "wkladu" od imperialistow wytrzymywali 20-30 tys km.
Informatyka podobnie, bo zadnej wytworni chipow w PRL-u nie bylo, nawet produkcja zbrojeniowa byla licencyna i pod kontroka ruskich. Koszt tony rudy z Krzywego Rogu dla hut byl kilkakrotnie drozszy od brazylijskiej, a traktory z ursusa robione byly na kanadyjskiej licencjii trzeba bylo do tego kombinowac calowe narzedzia.. O jakosci nie wspominam, bo szkoda czasu. W stanie wojennym kupilem dwa noze kuchenne calkiem przypadkowo....koreanskie Nie wiesz przypadkiem gdzie sie te od Gerlacha podzialy?