Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 22-02-2022, 13:02
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie Czy ktoś lubi kryminały?


Witam Czy ktoś lubi kryminały? Ja bardzo lubię. Klasykę mam mniej więcej „zaliczoną”, więc teraz mogę sobie pozwolić na lżejszą literaturę.
Moje ulubione to klasyka, czyli Agatha Christie, Arthur Conan Doyle, Gilbert Chesterton, kryminały retro – czyli cykle „Komisarz Fischer” Ryszarda Ćwirleja i „Komisarz Maciejewski” Marcina Wrońskiego oraz cykl „Komisarz Popielski” Marka Krajewskiego. Dobre są też książki Borisa Akunina o Eraście Fandorinie.
Bardzo popularne są też kryminały z elementami humoru – m.in. Joanny Chmielewskiej, Olgi Rudnickiej, Alka Rogozińskiego, Darii Doncowej i Tatiany Polakowej. Ciekawe są kryminały neomilicyjne, zwłaszcza seria "Policjanci z Poznania" Ryszarda Ćwirleja, a większość z nas doskonale pamięta tamte czasy. Ostatnio ukazało się sporo książek przedwojennych autorów – m.in. Marka Romańskiego, Adama Nasielskiego, Stanisława Wotowskiego i Edgara Wallace’a. Mniej lubię bardzo modne kryminały skandynawskich autorów, jakoś ciężko mi „wchodzą”. Ciekawa jestem jak inni seniorzy podchodzą do takiej lektury?
Odpowiedź z Cytowaniem