Wyświetl Pojedyńczy Post
  #7157  
Nieprzeczytane 22-06-2018, 21:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-Trudno.Taki psi los mi pisany widać.Niemniej oceniam, że mogę choć wirtualnie,otrzeć się...mrrrrauuu ...o elitę.
Wirtualnie na pewno tak , ale nie na naszym forum . Co to znaczy słowo elita : -kategoria osób znajdujących się najwyżej w hierarchii społecznej, pod jakimś względem wyróżnionych z ogółu społeczeństwa. Elity mają często zasadniczy wpływ na władzę oraz na kształtowanie się postaw i idei w społeczeństwie.
Wśród socjologów nie ma zgody co do tego, czy elita jest grupą społeczną. Współczesne podejścia skłaniają się raczej ku stanowisku, że elicie brak takich cech grupy jak wewnętrzna organizacja, odrębność czy więź. Elitą są więc różnorodne zbiory utworzone przez ludzi wyróżniających się w rozmaitych dziedzinach.W XVIII wieku terminem „elita” określano dobra szczególnej jakości.


Już teraz wiemy co znaczy elita i wróćmy na moment do historii. Post # 7150 Frata -Nie jest łatwo zakwalifikować się do elity, która empirycznie byty przyrodzone i nadprzyrodzone segreguje a niepotrzebne odrzuca.
Potęga empirii i technologii zawsze rzucała jednych na kolana, a innych na głowę.
Ma pretensje Frat ze nie zalicza się do elit ?? Odpowiem : Bo jest po prostu jest głupi i nie spełnia wymogów by być do elit zaliczany. Do tego nie chce ujawniać swojego nazwiska , bo wie że może pleść bzdury pod różnymi awatarami.Inni jego koledzy nie lepsi. Nie napisałem ??? i znów będę miał posty czy Pluto zalicza się do elit ??? Odpowiadam , nie spełnia kryteriów.


Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 23-06-2018 o 07:59.
Odpowiedź z Cytowaniem