Wyświetl Pojedyńczy Post
  #121  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 12:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Martyno321 trudno mówić o twoim komputerze kiedy nie znamy jego parametrów i do czego go wykorzystujesz czy grasz w sieci?. Test który podałem jest związany z siecią bo od niej zależy nasz komfort z pracy w niej. Można mieć super komputer i słabą przepustowość albo odwrotnie .

PING gdy nie grasz w gry z innymi użytkownikami sieci nie ma znaczenia ja mam dobry ale nie gram , jest to " kwiatek do kożucha " .Upload masz lepszy to znaczy że szybciej wyślesz tekst i umieścisz na forum. Pobieranie 153, 08 nie jest złe i nie możesz narzekać lepsze tylko może być kiedy wykupisz inny pakiet u operatora Internetu a to związane jest z ceną.

Jak już jesteśmy przy ziemskich sprawach dzisiaj
Dlaczego jądro Ziemi jest gorętsze od Słońca
https://www.youtube.com/watch?v=HFGjJin1dSc

Stwierdzenie gorętsze od słońca to tylko tytuł pod potrzeby filmu.
Do tej pory zdołaliśmy zbadać tysiące kilometrów przestrzeni kosmicznej, ale nie możemy tego samego powiedzieć o Ziemi. Ledwie tknęliśmy jej powierzchnię. Jądro naszej planety jest niesamowitą zagadką pełną przeróżnych tajemnic. Nadszedł czas, żeby je rozwikłać.

Jądro wewnętrzne jest gorącą kulą o szacowanej średnicy 1220 km kilometrów. Żeby to lepiej zobrazować, to o trzydzieści procent mniej niż średnica Księżyca. Naukowcy odkryli, że większość masy Ziemi znajduje się bliżej środka planety. Temperatura jądra wewnętrznego wynosi około 5230°C. Podczas gdy temperatura topnienia czystego żelaza wynosi 1540°C, w jądrze jest to wartość około 6000°C.
Odpowiedź z Cytowaniem