Wątek: Dlaczego?
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 14-10-2012, 15:10
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Dlaczego?


W Ameryce spędziłem większość swojego życia. Głowa już amerykańska ale serce ciągle pozostaje polskie. Będąc na emeryturze mam dużo wolnego czasu, obserwuję wszelkie interesujące mnie fora. I stwierdzam jedną podstawową różnice pomiędzy forami amerykańskimi a polskimi. Na polskich forach dominuje narzekanie w najlepszym przypadku tylko doradzanie innym. Na amerykańskich forach jak wszędzie emeryci piszą o swoich problemach z którymi nie mogą sobie poradzić. Ale komentarze nie ograniczają eis tylko do rad z których praktycznie zakładający wątek prawdopodobnie nie potrafi skorzystać ale wychodzą z propozycją jak można mu pomóc. Amerykanom wbrew opinii w Polsce wpaja się od urodzenia słuszność pomocy innym. (bo może kiedyś i on/ona będzie potrzebowała pomocy). Amerykanie to PRAKTYCZNY naród. W Polsce wszytko się opiera na dobrych chęciach, a wiadomo że dobrymi chęciami jest tylko piekło wybrukowane. Dobre chęci nie maja nic wspólnego z rzeczywistością życia. I DLATEGO TAK CIĘŻKO I SMUTNO JEST POLSKIM EMERYTOM.
Pozdrawiam
Ps. Zachęcam więc do zmiany myślenia i pomagania sobie na wzajem w najdrobniejszych nawet przypadkach.
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem