Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6  
Nieprzeczytane 08-05-2014, 20:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Myślę, że demonizujemy starość. A ona jest kolejnym, naturalnym etapem życia.
Starzenie się nie jest wstydem. Ale... faktem jest, że społeczeństwo się starzeje. Z każdym rokiem będzie więcej seniorów. Może wtedy i reklamy się zmienią? Dostosują się do największej grupy odbiorców.

Na razie... zostawię parafrazę znanego powiedzenia Kennedy'ego: Nie pytaj, co następcy mogą zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla następców.

PS – Nie mówmy proszę, że starość jest żałosną bezczynnością, los może mieć inne zdanie; i da radę zmusić nas do działania.
Ostatku, starość, czy jak ja nazywam okres rozwojowy późnej dorosłości ma różne oblicza. Ja na przykład na tym forum próbowałem dzielić się wrażeniami ze swoich eskapad i opisywać ciekawe miejsca w których często bywam. Ale po wielu "uwagach" już nie dzielę się wrażeniami a nawet zaniechałem swój wątek "Miejsca w Polsce gdzie warto pojechać na wypoczynek rehabilitację weekend". Po prostu nie warto. Fakt, że jeżdżę dużo w ciekawe miejsca bo po to tyrałem całe życie aby teraz odcinać kupony od tego. Dzieci nic nie potrzebują, mają swego pod dostatkiem i są już ustawione. Lat mam tyle ile mam i nikt mi ani nie dołoży ani nie ujmie a ja czuję się mimo pewnych dolegliwości na sporo mniej. Z pewnych spraw jak bieganie czy wspinaczka musiałem zrezygnować ale weszły na to miejsce inne przyjemności. A najważniejsze aby być w życiu potrzebnym to jeszcze pracuję ale już tylko dla przyjemności i nawet się nie przejmuję, że nie za darmo.
Niemniej po przeczytaniu wiersza Senesco mimo, że jestem raczej twardzielem zrobiło mi się "miętko" na sercu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem