Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 26-03-2019, 19:38
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Jak seniorzy mogą pomóc swoim dzieciom i wnukom w utrzymaniu zdrowia? cz.III.

3. Dlaczego zaproponowałem taką drogę dotarcia do młodego pokolenia w leczeniu chorób?

Witam. Zatytułowałem ten post - "Jak seniorzy mogą pomóc swoim dzieciom i wnukom w utrzymaniu zdrowia"? gdyż tylko tą drogą można dotrzeć do młodych ludzi ze sposobem leczenia, jaki przedstawia K. Romanowski w nurcie hipokratejskim. Ja w swoich postach w internecie starałem się przekazać młodemu pokoleniu korzyści ze stosowania nurtu hipokratejskiego, jednak zwykle były one usuwane.
Wymownym przykładem, jak medycyna akademicka stosuje nurt komercyjny w leczeniu chorób reumatycznych narządów ruchu, jest portal - "3majmy się razem". Skupia on chorą młodzież do lat 16-stu i starszą. Zamieściłem na tym portalu post -"Jak można panować nad chorobami reumatycznymi"? i po krótkim czasie został on usunięty.

Mogą budzić wątpliwości informacje, dotyczące tak rozumianej anatomii i fizjologii - budowy i działania organizmu człowieka, jak przedstawiłem w swoich postach. W nurcie hipokratejskim walczymy o nasze zdrowie w sposób najbardziej prosty i skuteczny. A to się uzyskuje przez poznanie przyczyny choroby i jej usunięcie. Czyli pacjent sam działa na etapie przyczyny choroby.
Natomiast w nurcie komercyjnym chodzi głównie o biznes. Dlatego pomijany jest etap przyczyny choroby i czeka się aż nastąpi etap skutków /objawów/ choroby. Gdy pojawi się choroba, wtedy wkracza lekarz. Na etapie skutków choroby potrzebna jest dużo szersza znajomość anatomii i fizjologii człowieka, ale dla nas - pacjentów jest zbyteczna.

W/g przesłania A. Moritza - "Zdrowie nie będzie nam dane dobrowolnie, jedynym sposobem na zdrowie jest wiedza". Chcesz mieć zdrowie walcz z przyczynami, a nie ze skutkami /objawami/ chorób. Jeżeli pragniesz zdrowia musisz przestać wierzyć w choroby i lekarzy. a zacząć wierzyć w prawa natury oraz własną moc sprawczą. Bez tego nie odniesiesz sukcesu na drodze ku zdrowiu i szczęściu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem