Wątek: Eutanazja
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #41  
Nieprzeczytane 14-01-2013, 14:14
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 037
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Czy w polskich szpitalach nie jest tak, że nikt na siłę Cię leczył nie będzie? Przypadki "zejściowe" są odsyłane do domu, jeśli sobie zażyczy tego pacjent lub rodzina? Środki przeciwbólowe wydawane bezdyskusyjnie w dużych ilościach? Powtarzam: w praktyce? W praktyce, można popełnić samobójstwo bardzo łatwo. Sama zdecydujesz kiedy i jak chcesz odejść.
Dlaczego chcesz, żeby to zrobił za Ciebie ktoś inny?
Pozdrawiam

Prochu i pyle ja być może popełnię samobojstwo, nie mówię, że nie. Ale nie wiem jak mi przyjdzie chorować i umierać.
Zawsze staram się wybierać mniejsze zło, więc jeżeli się np. okaże, że czeka mnie beznadzieja w postaci nieuleczalnej choroby, nieznośnego bólu i otępienia lekami przeciwbólowymi, a będę mogła tego uniknąć samounicestwiając się, to przypuszczalnie to zrobię.
A może też być tak, że nie ma możliwośći popełnić samobójstwa samodzielnie, bo człowiek jest unieruchomiony, nie ma nic pod ręką itd.
Wówczas chciałabym, aby moja wola była respektowana. Niechby mi kto pomógł odłączając aparaturę i usypiając mnie.
W moim pojęciu samobójstwo jest dramatycznym wyborem, eutanazja też.
Decyzja człowieka o zakończeniu życia jest tak ważną decyzją, że spoleczeństwo powinno mieć możliwość uszanować ją, albo przynajmniej usunąć przyczyny jej podjęcia.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem