Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 23-09-2011, 14:14
~gość: 83.21.65.xxx's Avatar
~gość: 83.21.65.xxx
 
Posty: n/a
Post Polscy nauczyciele: mało zarabiają, ale bardzo krótko pracują - komentarze


Komentarz do artykułu: Polscy nauczyciele: mało zarabiają, ale bardzo krótko pracują
--------------------
Na początek: Pracuję w szkole prywatnej - nie na kartę nauczyciela tylko na normalną umowę, więc wiem co mówię. W szkole spędzam ustawowe 40 h i starcza mi czasu na wszystko, włącznie z dodatkowymi zajęciami dla dzieciaków. A wymagania od kadry są tu większe niż w szkołach publicznych - też pracowałam więc mam porównanie.

Oczywiście kochani nauczyciele (a zwłaszcza nauczycielscy związkowcy) już są oburzeni na takie dictum... ciekawe - z nikim ich się nie da porównać, a to przecież jest porównanie z nauczycielami z innych krajów. I oni jakoś mogą więcej czasu poświęcać na pracę... może by nasze belferstwo wzięło przykład z kolegów zza miedzy i nie "męczyło się" tak strasznie na pensum 18 godzinnym + "bliżej nieokreślona ale strasznie duża" liczba godzin w domu. A może wreszcie ministerstwo się temu przyjrzy i ustali ile naprawdę zajmuje czasu sprawdzenie klasówek czy pożal się Boże przygotowanie do lekcji - i zacznie płacić za rzeczywiście przepracowany czas. Wtedy się okaże że i to "niewiele" to jest zbyt wiele.
Odpowiedź z Cytowaniem