Wątek: Przebudzenie.
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 11:39
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Przebudzenie.


Bedac miesiac temu na wypoczynku w Polsce znalazlem w ksiegarni ksiazke zatytulowana "Przebudzenie", autor Anthony de Mello, w ktorej we wstepie zaciekawila mnie taka oto opowiastka:
"Pewien czlowiek znalazl jajko orla.Zabral je i wlozyl do gniazda kurzego w zagrodzie.
Orzelek wylagl sie ze stadem kurczat i wyrosl wraz z nimi.
Orzel przez cale zycie zachowywal sie jak kury z podworka,myslac ,ze jest podworkowym kogutem.
Drapal w ziemi szukajac glist i robakow.
Pial i gdakal.Potrafil nawet trzepotac skrzydlami i fruwac kilka metrow w powietrzu.No bo przeciez,czyz nie tak wlasnie fruwaja koguty ?
Minely lata i orzel zestarzal sie .Pewnego dnia zauwazyl wysoko nad soba ,na czystym niebie wspanialego ptaka.
Plynal elegancko i majestatycznie wsrod pradow powietrza,ledwo poruszajac poteznymi ,zlocistymi skrzydlami.
Stary orzel patrzyl w gore oszolomiony.
-Co to jest ? -
zapytal kure stojaca obok.
To jest orzel,krol ptakow - odrzekla kura.
Ale nie mysl o tym .
Ty i ja jestesmy inni niz on.
Tak wiec orzel wiecej o tym nie myslal.
I umarl,wierzac,ze jest kogutem w zagrodzie. "

Koniec opowiastki niech kazdemu nasunie wlasne wnioski,ja zas pragne zwrocic uwage,ze kazdy z nas jest tym orlem ,starym czy mlodym i warto zastanowic sie czy aby wiemy do jakich "ptakow" nalezymy.
W/w ksiazke polecam wszystkim z wielu powodow .Jej tytul mowi nam o przebudzeniu ze wszelkich snow .Nie bede silil sie na recenzje tej ksiazki,gdy sami do niej zagladniecie przekonaqcie sie kim jestescie i dokad zmierzacie.

Ja przebudzilem sie w Polsce spiac we wielu miejscach mej Ojczyzny. Po przebudzeniu sie, uzmyslowilem sobie jaka jest dzisiaj Polska,jacy ludzie w niej mieszkaja,jacy ludzie dzisiaj nia rzadza .
W dalszych dyskusjach bede wyrazal swe spostrzezenia jakimi to dzisiaj "orlami i kogutami" jestesmy.
Warto tez zauwazyc jak to my sami dokonujemy snow i jak sie budzimy.
Jaka jest nasza religia,wiara,jak pojmujemy Boga,czy wreszcie nie wierzymy w nic.
Zwracam sie rowniez do mlodych "orlow" aby nauczyli sie latac aby moc wzniesc sie na niebo nad Polska. By poznawali to czego nie znaja,wierza lub nie wierza w Boga.
By byli polskimi orlami,godnymi swego godla !
Przebudzmy sie wszyscy !