Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 21:31
czarny_bez's Avatar
czarny_bez czarny_bez jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 92
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tadeusz50
Potrzebujesz wsparcia, porady, pomocy to w jakim celu jest ankieta? Może ta ankieta potrzebna jest do innych celów


Cytat:
Napisał Rozia
Tym razem,wyjatkowo,zgadzam sie z podejrzeniami Tadeusza.
mxla:na tym forum sa juz wszyscy przyzwyczajeni,ze sie "ich" testuje,szczegolnie jesli idzie o tzw."prace magisterskie".Ludzie maja dosc!Sa wyczuleni w tym temacie Takie osoby jak,Ty, sa momentalnie rozszfrowywane!Jak siegne pamiecia,tylko jednej osobie udalo sie nas podejsc,ale zrobila to uczciwie.Tadeusz,popraw mnie jezeli sie myle!

Cytat:
Napisał Tadeusz50
Nie pamiętam czy jedna, czy więcej. Jednak zdecydowanie lepiej stawiać sprawę jasno
ankieta- ile tu już było ankiet do różnego rodzaju prac magisterskich, licencjackich i innych
porad i pomocy też udzielamy i prowadzimy zażartą dyskusję ale stawiaj sprawę jasno. Seniorzy ale umiemy myśleć.



Nadmierna podejrzliwość to cecha starości.
Nie namawiam do bezgranicznego zaufania,
ale posądzanie nowego dyskutanta o jakieś bliżej nie sprecyzowane niecne zamiary jest zwyczajnie śmieszne.

Cytat:
Napisał mxla
Mam ogromną rozterkę i wielki moralny dylemat - ponieważ bardzo kocham swoją mamę i chciałabym jej pomóc - czy ja mam prawo narzucać jej swoją wolę... i mimo braku jej zgody podjąć jakieś działania aby ją zabezpieczyć? Gdzie leży granica między szanowaniem czyjejś prywatności, a lekkomyślnością?Z góry dziękuję za wsparcie i podjęcie dyskusji w tej dla mnie moralnie bardzo trudnej kwestii...

Kwestia opieki nad rodzicem, który z wiekiem staje się coraz mniej sprawny fizycznie i umysłowo, to poważny problem dla młodych. Jest wiele różnych rozwiązań, część z nich wymaga sporych środków finansowych. W przypadku objawów demencji, nie radzenia sobie z codziennym życiem należy podjąć odpowiednie kroki zapewniające bezpieczeństwo rodzica.

Nie zasłaniać się czymś tak błahym jak 8 kotów, bo w tym przypadku nie o koty chodzi. Przy otępieniu, niezborności, od młodych wymaga się podjęcia właściwych kroków. Oświadczenia seniora o kondycji własnego umysłu niekoniecznie oddaje stan faktyczny. Czasem przydaje się dobry diagnosta.

Jeśli będziesz czekać nie wiadomo na co, to może się to skończyć tragicznie: pożarem mieszkania, wybuchem gazu, zatruciem CO2, zagubieniem: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....AZYN/852387112
Mogą ucierpieć nie tylko koty.
Odpowiedź z Cytowaniem