Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1840  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 00:13
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
A u nas tak. Niżej cytuję pytanie do naszego funduszu i jego odpowiedź z działu "Serwisy>dla pacjentów>najczęściej zadawane pytania":
przebywałam na leczeniu sanatoryjnym w dkn.05,01,2012r-26 01 2012r,kiedy mogę ponownie złożyć wniosek
Po 18 miesiącach.

Drugie zapytanie i odpowiedź naszego funduszu, cyt:

Otrzymałam odp.,że czas oczekiwania na sanatorium wynosi około 18 miesięcy. Nowy wniosek można składać (odp. NFZ)po 18 miesiącach od ostatniego pobytu.A więc na leczenie sanatoryjne trzeba czekać prawie 3 lata. Stosownie do § 2 ust. 1. pkt. 5 rozporządzenia Min. Zdr. z dnia 07 lipca 2011r. (Dz. U. Nr 142, poz. 835) w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową wynika zalecenie dla lekarza wystawiającego skierowanie dla osób dorosłych - nie częściej niż raz na 18 miesięcy, a nie po 18 miesiącach od ostatniego leczenia.Jak to właściwie jest?
Decyzję o wystawieniu skierowania na leczenie uzdrowiskowe podejmuje lekarz prowadzący znając stan zdrowia pacjenta i biorąc pod uwagę wskzania czyli przeesłanki medyczne do tej formy leczenia

pozwolicie, że odniosę się do tego czasu oczekiwania
i terminu składania następnego wniosku po ostatnim pobycie ;
Otóż byłam na leczeniu sanatoryjnym w miesiącu styczniu 2011 r.
W lipcu 2011 r. złożyłam w NFZ w Kielcach nowy wniosek
( czyli po 6-u mies. od ostatniego pobytu na leczeniu)
Po dwóch tygodniach odesłano mój wniosek wraz z całą dokumentacją
do mnie i do mojego lekrza, który mnie kierował,
motywując, że jest to za krótki czas od mojego ostatniego pobytu na leczeniu
by lekarz mógł stwierdzić, że wymagam ponownego leczenia
Dowiedziałam się, ze możemy w naszym świętokrzyskim funduszu składać po roku od ostatniego pobytu
i czas oczekiwania jest 18 miesięcy od zakwalifikowania pacjenta na leczenie
( czyli od daty rozpatrzenia przez komisję lekarską lub lekarza w NFZ)
Suma-sumarum = ze co 2,5 lub 3 lata można korzystać z takiego leczenia;
...i lekarz kierujący w rejonie nie ma tu nic do powiedzenia - to NFZ o wszystkim decyduje...jak o całej służbie zdrowia w Polsce;
Nie chcę podawać kolejnych przykładów z leczeniem i badaniami...szkoda nerwów ;
...na czymś trzeba zaoszczędzić by móc sie leczyć prywatnie - czasem nie ma wyjścia
zdrowia wszystkim życzę...
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem