Wyświetl Pojedyńczy Post
  #13  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 11:29
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Mam w rodzinie osobę z migreną od 18-tego roku zycia. Ma wszystkie objawy jak opisane wyżej, aura, wymioty potworny ból czasem 72 godz. Jedyny lek, który pomaga to Imigran, Summamigran i polski tańszy odpowiednik Sumigra koniecznie w tabletkach 100 mg. Można zacząć od połówki, jeżeli w ciągu godziny nie ma poprawy druga połówka. Jest to jedyne skuteczne lekarstwo.Oczywiśćie musi to być zdiagnozowana migrena i wykluczone inne schorzenia mózgu. Migrena jest ciężką, przewlekłą chorobą, ale specjaliści pocieszają, że słabnie z biegiem lat. W naszym przypadku nie osłabła od 20 lat!!!!. Nie dajcie się dziewczyny, neurolog musi przepisac właściwe leki, serdecznie doradzam specjalistyczne poradnie leczenia bólu migrenowego, zwykle są w większych miastach. Zlecą tomograf i rezonans w razie potrzeby i wkluczą inne groźne schorzenia, zostanie "tylko" migrena, życzę powrotu do zdrowia .
Maju, powiem Ci że te leki które wymieniłaś są strasznie drogie, córka mojej koleżanki brała je w sporych ilościach i strasznie narzekała na cenę i szukała odpowiednika. Z tego co wiem to znalazła jakiś polski lek który jest dużo tańszy od pozostałych, nazywa się Triptagram. Biedna dziewczyna, ile ona przeżyła bólu to chyba ona tylko sama wie. Pewnie gdyby nie te tabletki to miałaby jeszcze gorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem