Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 09:46
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie

Witam, Bardzo przepraszam za zamieszanie z wątkami ale jestem nowym uczestnikiem forum , uczę się i bardzo proszę o wyrozumiałość…
Książkę, która napisałem mogę wszystkim chętnym wysłać pocztą. Jej koszt to 10zl + 4 zł koszt wysyłki.

Choroby reumatyczne należą do grupy chorób niezakaźnych przewlekłych. A więc po naruszeniu równowagi zdrowotności naturalnej (gdy wystąpi pierwszy ból), a to się dzieje gdy naruszymy prawa natury, pozostaną z nami do końca życia. Będą, przez pojawiający się ból, przypominać nam, że istnieją prawa natury.
Do walki z reumatyzmem niezbędna jest znajomość następujących praw natury:
1) odżywianie organizmu – każdy organizm aby funkcjonować, musi się odżywiać. Podobnie jest ze wszystkimi komórkami i tkankami. W naszym ciele produkty odżywcze dostarcza krew, to ona żywi i broni cały organizm.
2) Ból, który ostrzega nas i informuje o niedokrwieniu, niedożywieniu chorych narządów ruchu
3) Ruch człowieka – wynika z potrzeby zdobywania składników odżywczych niezbędnych do życia. Przy poruszaniu się mięśnie zginając się i prostując jednocześnie pompują krew a tym samy dostarczają składniki odżywcze.
4) Temperatura otoczenia – kiedy narządy ruchu są okresowo oziębiane, wtedy w tym czasie przestaje w nich krążyć krew, powodując niedożywienie
5) Ciążenie grawitacyjne – człowiek porusza się pionowo, trzymając ręce w dół. W związku z powyższym w tych częściach ciała wytworzyły się warunki umożliwiające pokonanie ciążenia grawitacyjnego przez krew zdążającą w górę w stronę serca. Gdy zostaną podniesione ręce w górę np. podpierając się na łokciach, krew przestaje krążyć i odżywiać dłonie i palce.
W codziennym życiu staram się przestrzegać tych praw dlatego jestem sprawny fizycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem