Wyświetl Pojedyńczy Post
  #17  
Nieprzeczytane 29-09-2016, 12:46
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dzień dobry!

Podejrzewam, że Twoją metodą w rozmowach z oponentami jest przyłapywanie ich na szczegółach. Ja przynajmniej doświadczam tego po raz drugi. (Przypomniałem sobie – trzeci).Odpowiadam.

W poście http://www.klub.senior.pl/showpost.p...7&postcount=10 podajesz liczby. Ponieważ brak tam jakichkolwiek odniesień, założyłem, że dotyczą stanu aktualnego i stąd moja odpowiedź o rządzie BS. Tym bardziej, że w ostatnim poście piszesz:
Cytat:
Napisał pluto37
Mówimy o stanie biurokracji na dziś. I tego się trzymajmy.
Kolejna sprawa,
Cytat:
Napisał pluto37
Jeśli już mówisz, że na niższych poziomach nastąpił rozrost, to dobrze byłoby, żebyś to jakoś skonkretyzował i określił w których miejscach. Dla jasności i precyzji w temacie.
Dla analityków z pewnością tak. Tam tak piszą: Aż tylu urzędników przybyło w Polsce. Oto liczby - Sfora Więcej tam sumowania niż szczegółów, ale i o nich też mowa. 60 tys. ludzi, to jak piszą gdzie indziej, odpowiednik miasta wielkości Pułtuska lub Wieliczki.
Cytat:
Napisał pluto37
A skoroś ten rząd PiSowski wywołał do tablicy, to jakie to trudniejsze zadania niż poprzednie realizuje, które wymagają jeszcze większej obsady biurokratycznej?
Twoje uwagi o kompetencjach ministerialnych są na wskroś słuszne. Problem jedynie w jasności co do tych trudnych zadań.
Tu będę nudny: 500+, wiek emerytalny-. I dla kontrastu: skok na trzeci filar emerytalny i wiek emerytalny+. To trochę nawiązuje i do kolejnego komentarza w tym wątku. Ale to są szczegóły. Generalnie obecną linię programową odbieram jako podjęcie wysiłku nakierowanego na ulżenie najsłabszym. I to uważam za trudne zadanie. Wykładnią poprzedniej ekipy była dewiza: pomagać silniejszym, a ci pociągną za sobą słabszych. A co z tego wyszło, najlepiej opisuje słynna konstatacja Czernomyrdina. Chyba wszyscy ją pamiętamy.

Przy okazji: w telewizji zachęcano nas do produktów typu "dwa w jednym". Wczoraj na te trudne zadania padła inna propozycja: "jeden w dwóch". Nie wiem, czy dobra... Ale to już temat na inny wątek.

Miłego dnia,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem