Wyświetl Pojedyńczy Post
  #667  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 14:51
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 640
Domyślnie

Jestem wnuczką i krewną dwóch niezłomnych..którzy byli w AK a potem w WiN .Tego co przeszła moja mama i jej rodzeństwo po wojnie trudno dziś nawet opisać..naloty UB na dom .wyrzucanie z domu 6 dzieci i matki w ciąży na śnieg ..prowokacje z podkładaniem broni pod strzechę stodoły ( na szczęście był świadek .który ostrzegł i dziadek wyrzucił pistolet do potoku) ..gdyby znaleźli pewne byłyby wyroki śmierci..
Problemy z dostaniem się dzieci "bandytów" do szkół ,przesłuchania .Ucieczka na ziemie zachodnie ,ciągła zmiana miejsca pracy .Brat dziadka zdobył papiery na nazwisko Czerski i pod takim został pochowany .Ucieczka ze szpitala i gorzkie słowa.."to że mnie bili i torturowali to nic .Najgorsze że w polskim więzieniu mnie oficera AK przesłuchiwał człowiek na którego AK wydało wyrok śmierci za kolaborację z Niemcami i ja tego wyroku nie wykonałem.."
Oni uratowali wiele istnień ludzkich ,rozminowując mosty ,uwalniając więźniów z więzienia w Jaśle a teraz po tylu latach są tacy co odmawiają im prawa do odrobiny szacunku ..Cześć i chwała bohaterom!
Odpowiedź z Cytowaniem