Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 18:40
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Pisałam juz paru kobietkom te informacje....
Z wielką determinacją i cierpliwością da się nieco skorygować schorzenie w zasadzie w każdym wieku….wymaga to jednak pracy
Może powiem tu tez o przyczynach..
1.no dziedziczne skłonności….
2 noszenie kiedyś i (lub) obecnie wysokich obcasów
3.zbyt wąskie obuwie
4.u pań zaburzenia hormonalne
5.osłabienie systemu kostnego, przy jednoczesnym niewłaściwym obuwiu
6.płaskostopie, które jest konsekwencją opadania łuku poprzecznego stopy, kosci rozchodzą się, opadają kosć palca obniza się a paluch kieruje ku pozostałym wypychając kosć oblużnioną wcześniej,głowka kości zaczyna boleć, scięgna ciągną w bok

Odchylanie codzienne palucha(weż gumkę zaczep o oba paluchy i odciągaj obie nogi od siebie..gumka odciąga palce…jaknajczęście w ciągu dnia np. podczas oglądania TV, czytania, obierania ziemniaków…..dobrze jest wg Tombaka i nie tylko smarować kostki jodyną kiedy ćwiczymy….Inne ćwiczenie…szpulkę od nici włożyć miedzy paluch a drugi palec i tak trwać podczas siedzenia…..bardziej prosty sposób wkładac między paluch i palec drugi niędzy nogę od stołu i tak trzymać i jeść np. kolację…
Na noc wkładać wkładki, aparaciki(dostępne w sklepach med., aptekach…u producenta)
Masować receptory tarczycy i gruczołów limfatycznych(zobacz na mapkę recepto®ów w stopie)
W ciągu dnia nosic klin na haluksy (sholla)
Dodatkowo…istnieje jedyne w Polsce Stowarzyszenie Zdrowych Stóp K Lewandowicza w Ustce( w 96 roku kończyłam tam jedne ze swoich kursów)….wejdz na jego stronę i doczytaj…warto….tyle mogę Ci pomóc.Jeśli chodzi op akupunkturę, pomozę , ale doraźnie, potem ból wróci…tutaj trzeba pracy do końca w zasadzie życia….takiej jak wyżej.
Alternatywą jest operacja…jedni zadowoleni inni bardzo nie, z dodatkowymi ubocznymi historiami, odnowieniami….wybór do Ciebi należy….….bo tę narośl, można uciąć, ale może być róznie….wybór do Ciebie nalezy...
Witaj Malwino, Twoje rady są bardzo cenne. Ja mam problem z haluksem u prawej stopy. Czytałam o kuracji oczyszczającej z liści laurowych, które mają właściwości lecznice w chorobach stawów. Piłam przez trzy dni wywar z tych liści, a za tydzień mam powtórzyć kurację. Chciałabym się dowiedzieć, co myślisz o takim sposobie leczenia i czy komuś taka kuracja pomogła?
Pozdrawiam
__________________
Lusia
Odpowiedź z Cytowaniem