Wyświetl Pojedyńczy Post
  #223  
Nieprzeczytane 28-02-2014, 15:12
masażysta pawel masażysta pawel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Bielsko, śląsk, polska
Posty: 9
Domyślnie Ćwiczenia McKenziego

Bardzo chętnie opowiem aczkolwiek z tego co mi się wydaje chodzi o ćwiczenia McKenziego, aczkolwiek mogę się mylić. Jeśli tak to proszę o wyprowadzenie z błędu.
Tymczasem pozwolę sobie przedstawić Państwu Metede terapii McKenziego.
Jest to metoda terapeutyczna wykorzystywana w podczas trwania zabiegów rehabilitacyjnych. Polega ona na takim działaniu terapeutycznym które spowoduje zmniejszenie bolesności kręgosłupa poprzez wsunięcie jądra miażdżystego (znajdującego się pomiędzy każdym kręgiem w kręgosłupie) na swoje miejsce. Często podczas długotrwałego siedzenia lub pracy nasz kręgosłup przyjmuje taką pozycje, że wyżej wymieniane jądro miażdżyste próbuje wysuwać się poza obszar krążka międzykręgowego i uciskaniu na korzenie nerwowe powodując dolegliwości bólowe. Takie zdarzenie ma miejsce podczas zwanego potocznie "wypadnięcia dysku". Metoda polega na stosowaniu przeprostów (wygięć kręgosłupa) np. w leżeniu na brzuchu układamy ręce w okolicach barków i powoli je prostujemy ale nie odrywając miednicy! Terapie taką stosuje się w różny sposób w zależności od poziomu na którym doszło do zmian. Ważnie jest, że można stworzyć namiastkę takich ćwiczeń we własnym domu bez rehabilitanta czy masażysty, aczkolwiek dobrze by było wcześniej zapytać fizjoterapeuty czy nie ma się przeciwwskazań do wykonywania tych ćwiczeń. Jeśli macie Państwo takie problemy proszę o nich pisać ja Naprawdę postaram się na wasze wiadomości odpowiedzieć. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Załączone Grafiki
File Type: jpg krazek.jpg (19.6 KB, 2 wyświetleń)
File Type: jpg wypadniecie_dysku_rwa_kulszowa_1.jpg (31.8 KB, 0 wyświetleń)
File Type: jpg 11.jpg (8.0 KB, 2 wyświetleń)
File Type: jpg rwa-kulszowa-2.jpg (12.8 KB, 1 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem