Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 13:07
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 743
Uśmiech Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe.


Witajcie...
W zeszłym roku zaczęłam poznawać technikę malowania komputerowego w Ps. Odbywało się to przy pomocy narzędzia które nazywa się Pędzlem mieszania.
Jest to bardzo specyficzny sposób, bardzo podobny do malowania w realu.
Można nakładać kolory jeden na drugi, można je mieszać absolutnie tak samo jak przy technice malowania olejnymi farbami. Jedynym kłopotem i niełatwym sposobem jest malowanie stylem akwareli.

Fakt posiadania warstw w Ps bardzo ułatwia malowanie. Nie jesteśmy zmuszeni do ciągłego poprawiania, a początki potrafią być bardzo trudne.
Dzięki warstwom, które zawsze można potem połączyć, możemy malować każdy szczegół osobno.
Nie jest to potrzebne po nabraniu wprawy.


Wątek ten powstaje, bo chciałabym podzielić się tym czego się nauczyłam. To nie tylko wątek do wklejania prac, to także miejsce, gdzie możemy wymienić wiadomości na temat technik używanych przez nas. I wszystkiego co dotyczy narzędzi do tych technik.

Pomoce i odpowiedzi na pytania umieszczać będę w moim blogu, bo czasami jest niesamowicie dużo zrzutów... i tu by się to nie mieściło.
http://iluzjinauka.blogspot.fr/

To dopiero początek... muszę powklejać do blogu wszystko co do tej pory pokazałam na zrzutach w celu ułatwienia malowania w Ps.

Zapraszam do malowania! Opowiadajcie jak to robiłyście. Każda opowieść może pomóc komuś początkującemu.

__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 11-03-2015 o 15:42.
Odpowiedź z Cytowaniem