Wyświetl Pojedyńczy Post
  #3073  
Nieprzeczytane 07-12-2017, 18:36
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Problem jest w tym, że ta część >nieprzydzielona< tworzy się po prawej stronie D. Dysk C znajduje się przed dyskiem D.Defragmentacja w win 10 wykonywana jest automatycznie i jest wykonana.
Rozumiem, że udało Ci się zmniejszyć partycję D, ale partycja C nie chce skorzystać z tej zwolnionej przestrzeni i na tym polega problem.
Żeby partycja systemowa mogła wchłonąć ten zwolniony obszar, musi on mieć status nieprzydzielonego miejsca. Nie może być partycją podstawową ani aktywną. Trzeba mu ten status sprawdzić prawoklikiem i odpowiednio zmienić.
Nie mogę tego przeeksperymentować u siebie, bo musiałbym rozwalić dysk, ale teoretycznie tak powinno to działać.
Wiem jednak, że to dyskowe narzędzie systemowe jest do kitu i prawie nikt z niego nie korzysta.
Też kiedyś próbowałem i niby się udało, ale musiałem później naprawiać MBR (Master Boot Record).

Jest kilka dobrych narzędzi do tego celu. Najbardziej popularny jest – Mini Tool Partition Wizard.
Łatwo go znaleźć i pobrać z sieci. Ostatnie wersje oznaczone są jako 9.1 i 10. (Może być też 9.0).
Trzeba go zainstalować i uruchomić. Jest dość prosty i intuicyjny w użyciu. Działa niezawodnie, choć potwierdzanie operacji może być trochę mylące.
Używałem go kilkakrotnie, ale nie chcąc instalować w systemie, pobrałem go w wersji ISO, czyli do wypalenia na płycie CD /DVD i uruchomienia z niej komputera. Uważam to za najlepsze rozwiązanie, gdyż z takiej płyty można zawsze skorzystać bez zaśmiecania systemu dodatkowym oprogramowaniem.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem