Wyświetl Pojedyńczy Post
  #32  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 12:33
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie ...nie chcem, ale muszem...

Post nr 30 nie zasługuje na odpowiedź. Jest zwyczajnie niegrzeczny, pełen insynuacji i złości, bez argumentów, dlatego zamiast odpowiedzi będą pytania... nie wymagające podejmowania rozmowy, bo i ochoty nie mam na czcze pogawędki przypominające walkę z wiatrakami.
  1. kto dał prawo 'dziesięciokropkowi' wypowiadania się w imieniu innych? czy nie powinien napisać, że On sam ma to wszystko, co wymienił w pierwszym zdaniu, w nosie? bo może inni niekoniecznie?
  2. katolicyzm jako sposób na życie? jw - każdy ma prawo myśleć po swojemu! a może istnieje wiele innych sposobów? nikt się za mnie nie urodził i nikt nie będzie za mnie umierał, więc niech nikt nie mówi jak mam żyć!
  3. ankieta dzieli? czy zakłóca błogostan? zaprzecza przekonaniu, że 'forum starszaków' składa się wyłącznie z katolików (co najwyżej wątpiących)?
  4. ocenianie innych forumowiczów? "Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę?" (św. Paweł List do Rzymian 14, 4). Mało? Dołożę św. Łukasza 6, 37.
  5. żli kapłani niosą pustkę? a może niosą zło? zły nauczyciel przynieść może wyłącznie szkody...
  6. czy założycielka wątku coś komuś proponowała? gdzie i co?
  7. czy do brania i dawania (dobra, oczywiście) niezbędne jest poparcie KK? uściślę - kleru. I czy tylko w/z nim jest możliwe?
Jak napisałam - odpowiedzi nie oczekuję.
Fanatyzm, w każdej formie, jest groźny. Najgorsze jest to, że fanatyk nie widzi własnej ułomności, bo jest to ułomność, za to uzurpuje sobie prawa do ocen i krytyki stawiając siebie i swoje przekonania ponad innych.

Żegnam się z Panem uprzejmie, Panie 'dziesięćkropek'. Zdrowia życzę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem