Wątek: ostrogi
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #18  
Nieprzeczytane 20-02-2017, 21:15
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kundzia
U mnie w dwa lata temu,gdy zaczęłam zbyt często wykręcać sobie nogę w kostce,zdjagnozowano ostrogi piętowe.Były paskudnie usytuowane pod piętą i z dziwnym pochyleniem.Lekarz zalecił mi fizykoterapię : ultra-dzwięki i laser.Łącznie wzięłam 3 razy po 10 zabiegów.Ostroga w miarę zabiegów skruszała się i wygładzała.Do dnia dzisiejszego mam jej ślady ale nie są już uciążliwe.
Dodam jeszcze,że po pierwszych zabiegach ostrogi stają się bardzo bolesne,co czasami zniechęca do tych metod,ale tak po 5 zaczyna przychodzić znaczna ulga.Polecam,bo jest to nieinwazyjna metoda.Nawet jeżeli są to usługi które są płatne to warto.Na NFZ dają tylko 10 na początek ,ale im szybciej się powtórzy to lepiej.


Cytuję tu i potwierdzam zdanie śp. Kundzi o leczeniu ostrogi piętowej, co prawda z roku 2008, ale nadal prawdziwe i pomocne.

Dziś była u nas w domu koleżanka i chwaliła się,że wreszcie po długim cierpieniu ostroga dała jej spokój.
Koleżance też lekarz zalecił ultradżwięki . Ok.2 tyg po zabiegach pięta już nie boli.

Nie muszę daleko szukać,bo mój mąż przechodził to samo. Kuzynka w Busku podobnie.
Nasz syn,który tez cierpiał, poddał się zabiegowi fali uderzeniowej.
No i pomogło.

" Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej powoduje rozbicie patologicznych zwapnień i zwłóknień. Z tego względu terapia jest zalecana przy zwapnieniach barkowych, ostrogach piętowych, czy różnego rodzaju entezopatiach." To cytuję z internetu

Jednak to lekarz czy fachowiec fizjoterapeuta decyduje o rodzaju zabiegu.

Można też bez długotrwałego czekania samemu wykupić zabiegi. Ceny są różne.
W mniejszych ośrodkach tańsze.
Ultradżwięki są tańsze, a fala droga.Jednak tych pierwszych trzeba wziąć więcej,a fali mniej.

Piszę o tym wszystkim , bo wiem ile osób cierpi na tę dolegliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem