Wyświetl Pojedyńczy Post
  #31  
Nieprzeczytane 14-04-2017, 15:05
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Bardzo chora służba zdrowia.

Witam Część II
3. Leczenie objawowe - główny kierunek działania medycyny akademickiej.

Komercyjny nurt leczenia znalazł swoje urzeczywistnienie w obecnie stosowanym przez służbę medyczną kierunku postępowania. Leczenie objawów /skutków/ chorób niezakaźnych a nie ich przyczyn, to główne ukierunkowanie działania medycyny akademickiej. Doprowadziło ono do zasady - pacjent dla lekarzy a nie lekarz dla pacjenta. Leczenie skutków a nie przyczyn chorób niezakaźnych stanowi syzyfową pracę, która oznacza czynność nie mającą końca, z góry skazaną na niepowodzenie pacjentom. Dla mitycznego Syzyfa była ona karą, natomiast dla lekarza jest nagrodą. Przygotowuje on w ten sposób sobie pacjentów, których mu nigdy nie zabraknie.

Jak podaje K. Romanowski - specjalista chirurgii ogólnej AM w Warszawie, lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej /źródło - internet/ - "Nurt komercyjny leczenia szczególnie jest rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usługi lekarskiej i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym, jak fabryką chorób, które sama wytwarza, a następnie stosuje sztukę zwaną leczeniem, która polega na walce z objawami. Na zdrowie nie ma tu miejsca".

W tym miejscu nasuwają się logiczne pytania - czy przy takim ustawieniu sposobie leczenia chorób niezakaźnych , można sobie wyobrazić coś bardziej korzystnego dla wygody lekarzy i producentów leków? Czy w takiej sytuacji można się spodziewać działania służb medycznych dla uzdrowienia istniejącego sposobu leczenia?

4. Jak można radykalnie rozwiązać problem leczenia chorób niezakaźnych?

Należy przejść z leczenia objawów /skutków/ na leczenie przyczyn chorób niezakaźnych. Nie będzie wtedy potrzeba tylu lekarzy, a istniejące nakłady na służbę zdrowia w zupełności wystarczą.
Ja leczę przyczyny swoich chorób niezakaźnych bez udziału lekarzy i lekarstw. Realizuję Medycynę Praw Natury - jest to umiejętność zapobiegania chorobom przez stosowanie praw natury. Prawa natury zadecydowały o anatomii i fizjologii organizmu człowieka oraz przez całe życie wpływają na jego zdrowie.
Spotykam się w ramach wolontariatu z uczestnikami Klubów Seniora w Gdańsku i pokazuję im na swoim żywym przykładzie, że jestem sprawny fizycznie mimo, że choroby reumatyczne atakują mój organizm ponad 50 lat /mam 86 lat/.

5. Niekwestionowane osiągnięcia medycyny akademickiej.

Jak podaje Jean Carper, za prof. Gordonem w książce pt. "Cudowne kuracje" medycyna akademicka posiada niekwestionowane osiągnięcia w czterech obszarach: leczeniu chorób zakaźnych, chirurgii, sytuacjach powypadkowych i w leczeniu chorób genetycznych.
Należy podkreślić, że medycyna akademicka opanowała różne epidemie chorób zakaźnych, które w przeszłości niszczyły ludzkość. Pozdrawiam
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem