Wyświetl Pojedyńczy Post
  #21  
Nieprzeczytane 03-10-2009, 10:28
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Wezmę się teraz za czytanie książek p.K.Niepomuckiej. Powieści p.Zofii Stulgińskiej przeczytałam wszystkie.Najmniej podobał mi się "Mąż z ogłoszenia".Za dużo tam wychwalania samej siebie.Najbardziej "Czek bez pokrycia" Dużo dobrego humoru i świetnie przedstawione realia PRL-u. Ze swej strony polecam "Dziewczynkę w czerwonym płaszczyku"p.Romy Ligockiej wielce uzdolnionej osoby - malarki,scenografki,pisarki.Opisuje ona w tej powieści swoje życie z dystansem do siebie bez przechwalania się. A było jej życiu wiele tragicznych sytuacji.Jako ciekawostkę podam,że jest to kuzynka Romana Polańskiego - ojcowie byli braćmi.

Tak, wiem o tym, że Roma Ligocka jest kuzynką słynnego reżysera. Jej w/w książka znalazła się wśród wielu fragmentów konkursu internetowego BiblioNETki na temat:" II wojna światowa w Literaturze". Nepomuckiej dotąd nie znałam, więc mam kolejną autorkę do czytania
Obecnie zaczytuję się w książce KIEDY PŁACZĄ ŚWIERSZCZE, piękna lektura o przejmującym ratowaniu ludzkiego życia drogą transplantacji serca z dramatyczną miłością w tle...
Odpowiedź z Cytowaniem