Wyświetl Pojedyńczy Post
  #17  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 17:17
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Kundziu, dlaczego piszesz, że europejczyk to człowiek mądry, otwarty na świat itd ?
Byłam wiele razy w Grecji. Widziałam prostych, niewykształconych Greków. Byli bardzo podobni w swoim zachowaniu do naszych biednych i prostych ludzi. Czy oni według Ciebie nie są europejczykami ?
Widziałam w azjatyckiej części biednej Turcji, która nie należy do Uni, drogi o jakich my marzymy. Oni nie są europejczykami a nam daleko do nich. Myślę o drogach.
Kundziu, nie chcę się przechwalać , bo nie o to chodzi i nie po to jest to forum. Ale ja dużo widziałam.
Dla mnie europejczyk to człowiek zamieszkujący kontynent co się nazywa E U R O P A.
My europejczykami byliśmy i bedziemy bo tu żyjemy.
Nie mam nic przeciwko Uni, zawsze byłam za.. Natomiast nie mogę zrozumieć naszych kompleksów.
A więc uważcie, że dokąd nie weszliśmy do Uni to byliśmy kim ??? Ja nie potrafię odpowiedzieć na tak postawione pytanie !
Geograficznie bylismy zawsze tzw centralna Europa. Nie ma to nic wspolnego z bieda, wyksztalceniem, drogami, wejsciem do Uni - tu chodzi o spirit. Dlatego wlasnie Amerykanie, ktorzy maja technike, wspaniale drogi, nazywaja zlosliwie nas ludem "starej Europy" . Czy zastanowilas sie dlaczego? Bo poprostu nie maja tej lekkosci ducha, ktora my posiadamy z pradziada. Europa ma bardzo stara kulture, ktorej nie ma i nie bedzie miala Ameryka, Australia. My poprostu jestesmy Europejczykami. Nie zapomnij, ze wielu Europejczykow mieszka na innych kontynentach i najpierw sa wlasnie Europejczykami a potem reszta. Nie potrzeba zyc w Europie aby byc Europejczykiem. Polacy nie mieli i nie maja kompleksow, przeciwnie zawsze byli dumni z siebie, moze czasami nawet za dumni.
Pytanie i temat bylo jak polski senior odbiera Unie Europejska, jak sie w niej czuje, co o niej mysli.
Zachwycasz sie drogami w Turcji - kto je zbudowal? za jakie pieniadze? Zapewniam Cie, ze nie Turcy. Fakt, ze maja drogi do pozazdroszczenia nie da im zadnego atutu aby stac sie czescia Europy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem