Wyświetl Pojedyńczy Post
  #222  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 09:49
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie Jeszcze o szybkości działania i uruchamiania

Ważnym elementem od którego zależy szybkość działania i uruchamiania kompa jest ilość zastosowanych w nim "bajerów". Zdaję sobie sprawę, że jest to sprawa indywidualnego podejścia, jednemu podobają się pięknie wyglądające windows, innemu niekoniecznie, byle szybko działały. Najlepiej iść w tym wypadku na kompromis
Do ustawienia "bajerów" dochodzimy przez:
pstryk PPM (prawym przyciskiem myszy) na Mój komputer - Właściwości - zakładka Zaawansowane - pierwsza sekcja Efekty wizualne i znowu zakładka Efekty wizualne.
Z widocznych pozycji odhaczamy co uważamy za niepotrzebne. Domyślnie są włączone wszystkie. Jeśli mamy wątpliwości to postępujemy metodą prób i błędów tzn. odhaczamy sobie coś, zamykamy okienko konfiguracyjne przez OK i sprawdzamy efekt naszej działalności.
Jest to czynność odwracalna i kosmetyczna, więc proszę się nie obawiać, że coś sp.. (zepsujemy
Acha, proszę nie zaznaczać "Niestandardowe:", to się samo zaznaczy jak zaczniemy odhaczać.
Odnośnie tych "wagoników" o których pisałem. Ich ilość służy mi do prostej oceny, czy np. wyłączenie "bajerów" przynosi jakiś wymierny efekt, czy nie. Czy po wyłączeniu przejeżdża mniej wagoników czy nic się nie zmieniło.
Do Stefana: ilość 7 wagoników jest niezła ale można jeszcze nad tym popracować
Dołączam zrzut jak to u mnie wyglądają bajery.


Dziękuję za uwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem