Wyświetl Pojedyńczy Post
  #198001  
Nieprzeczytane 03-07-2022, 16:00
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 160
Domyślnie

Z netu

samo życie

❤ SUPER PRZYPOWIEŚĆ :
Bóg zebrał wszystkie stworzenia i postanowił wyznaczyć im długość życia. ... zawołał człowieka: „Ty człowiek jesteś niedużym, słabym stworzeniem, jedz, śpij, .baw się dobrze i ciesz życiem , ale daję Ci na to 20 lat...
"To bardzo mało ..."-pomyślał człowiek , ale nie kłócił się z Bogiem i cicho odsunął się na bok... a tymczasem Bóg wezwał konia :
"Ty koń jesteś dużym stworzeniem ,masz dużo siły więc przydzielam ci 40 lat życia"
Ale koń modlił się : "Zmiłuj się Panie! 40 lat na ciągnięcie pługa i zbieranie batów! Nie , 20 lat mi wystarczy. Daj pozostałe 20 komuś , kto ich potrzebuje , na przykład człowiekowi."
Bóg wezwał krowę:Na tej samej podstawie , co koń , dał jej 40 lat życia. Ale krowa odmówiła :" Boże , broń! 40 lat dojenia , ja tego nie wytrzymam! 20 to aż nadto , a pozostałe lata oddaj temu , kto potrzebuje ich więcej".
Bóg się zgodził.Zawołał psa : "Tobie psie , przyznaję 30 lat".
A pies: " Panie , zmiłuj się ! Będę siedzieć na łańcuchu 30 lat , szczekając na wszystkich ... Daj mi 15 , a resztę daj człowiekowi".
Bóg się zgodził i przyznał człowiekowi lata konia , krowy i psa.
............
I tak CZŁOWIEK przez swoje 20 lat - nie zna zmartwień , trudów , bólu. Potem przez 20 lat konia : człowiek pracuje jak koń , ciągnie swój wóz - praca , dom , rodzina....
Następne 20 lat jest dojną krową: dzieci , wnuki "doją" człowieka ile mogą ...
A ostatnie 15 lat żyje jak pies: siedzi sam w domu , patrzy na ulicę i szczeka na każdego ....🤔🤔🤔
Z sieci....
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem