Wyświetl Pojedyńczy Post
  #128  
Nieprzeczytane 23-06-2010, 01:39
Mariol8888 Mariol8888 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wrocław, bielany, polska
Posty: 5
Domyślnie

dziękuję za odpowiedź i liczę na więcej porad. Mój przypadek jest trochę inny bo chodzi tutaj o mamę mojego męża, która przez całe życie mieszkała w innym mieście pod opieką jego siostry. Pomysł jej zamieszkania u nas był od początku dość kontrowersyjny. Całość obowiązków spoczęła na mnie i pomimo niechęci chcialabym prawidłowo je wypełnić. Moja niestety chora teściowa ma wiele zachowan z którymi chcę sobie poradzić. Potrzebuje ciągłego zajęcia dlatego chcąc pomóc np sprzątaniem, z powodu swojej ułomności robi jeszcze większy bałagan. Nie wiem czy mam jej pomagać w sprawach intymnych, bo gdy do nas przyjeżdżała na krótkie okresy sama się myła i chodziła do toalety. Teraz jednak znajduje czasami takie niespodzianki jak zasikane pieluchy w smietnikach lub zasikana podłoga. Ona nie może sprzątać ani gotować chociaż bardzo chciałaby mieć co ze sobą zrobić. Ma bardzo dużo energii. Jakie mogę znaleźć jej zajęcie, żeby ją wciągało i zabierało jej trochę tych niezliczonych pokładów energii? O czym i w jaki sposób mam z nią rozmawiać, żeby czuła się usatysfakcjonowana zainteresowaniem jakie jej poswiecam? Jest głucha na moje prośby, żeby nie wycierała brudnymi szmatami czystych nowych skórzanych mebli, głucha na prośby, żeby dawała mi swoje rzeczy do prania i spuszczała po sobie wodę. Widzę, że jest nieszczęśliwa i samotna ale nie wiem jak do neij dotrzeć. JEżeli dacie mi ajkeiś rady przekażę pozostały domownikom jak mamy się nią zająć.
Odpowiedź z Cytowaniem