Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 22:41
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Wysyłanie dużych obrazków - za pomocą TinyPic

W poprzednim poście podałem instrukcję dla obrazków małych, do 39 kB. Przez tzw.spinacz. Ten sposób wiele osób już przećwiczyło.
Przypomnę - spinacz, to taka mała ikonka o kształcie rzeczywistego spinacza biurowego. Znajduje się na górze okienka "Odpowiedz na ten wątek".
Dzisiaj, jak wysyłać większe. Wysyłamy je za pomocą pośredników, tzw. hostingów.
Hostingi, to serwery internetowe świadczące usługi, m.in. w zakresie przekazywania programów graficznych.
Jest wiele hostingów, jak na przykład: VPX.pl, ImageShak, Fotosik.pl.
Przedstawiam dwa spośród nich: TinyPic oraz ImageBanana.

Hosting TinyPic
Ten hosting jest najłatwiejszy: jest w j.polskim, klarownie napisany. Jest także niezawodny i stosunkowo szybki.
Pozwala zmniejszać obrazki do wymiarów optymalnych, nie pozwala powiększać.



Kolejność postępowania:
1) identyfikujemy nasz obrazek w Moje obrazy i sprawdzamy jego wymiary: szerokość x wysokość
2) w okienku w którym piszemy post, ustawiamy kursor w odpowiednim miejscu (chodzi o odległość)
3) klikamy na link: http://pl.tinypic.com/
4) w otwartym oknie TinyPic'a klikamy Przeglądaj
5) otwiera się okno Moje obrazy. Czasem trzeba je znaleźć kliknąwszy "v" na białym pasku przeglądania. Bywa ukryte pod Moje dokumenty
6) klikamy w Moich obrazach na nasz obrazek (w niebieską ramkę go weźmie) i w prawo na dole Otwórz
7) wracamy na stronę TinyPic'a, wybieramy Rozmiar:
8) klikamy Prześlij teraz
9) wybieramy odpowiedni kod:Kod IMG forów..
10) zaznaczamy go, t.zn. "na niebiesko"
11) klikamy razem klawisze Ctrl + C
12) idziemy na okienko w którym piszemy post, klikamy razem Ctrl + V
13) pod okienkiem klikamy Podgląd wiadomości
14) podciągamy się w górę i patrzymy na efekt naszego wklejenia (gotowe do wysłania)
15) gdy jest jakiś błąd, wracamy w dół tam gdzie pisaliśmy, poprawiamy
16) teraz dopiero klikamy Zatwierdź odpowiedź
I paszło!
Czytamy, jeszcze wykryliśmy jakiś błąd. Nic straconego. Przez 1 dobę mamy jeszcze możliwość korekty. Pod okienkiem z prawej jest Edytuj. Klikniesz, możesz poprawiać. Potem Zapisz - jest po lewej.

W następnym poście - hosting ImageBanana.
Odpowiedź z Cytowaniem