Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4708  
Nieprzeczytane 27-07-2022, 12:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -dla mnie przyszłość polityczna jest jasna.
Zadecydują o niej;
- rozdawanie kasy na lewo i prawo, nowa fala covidu i niekontrolowany napływ Ukraińców.
Kto się z tym zmierzy ?
Jest to też dla mnie problem z którym będę się musiał zmierzyć w momencie wrzucania głosu do urny .Na razie nie widzę nikogo takiego z prawa do lewa , kto by z nowymi wyzwaniami się uporał jakie obecnie stoją przed Polską . Na razie mamy gadanie , gadanie , same " pierdolety " .

Napływ imigrantów ze wschodu i naszą histerię ukraińską , zafundowali nam politycy i media . Słowianie są emocjonalni a nie pragmatyczni tym tłumaczyć możemy reakcje ludzi z jakimi się spotykamy . Jako ciekawostkę to przytoczę debatę z 14 marca 22 Ile ZAPŁACIMY za WOJNĘ W UKRAINIE? | [DEBATA EKSPERTÓW] Goście: Paula Kukołowicz, Prof. Wawrzyniec Konarski, Mateusz Urban, Zbigniew Dylewski . Program prowadzi: Łukasz Kozłowski
https://www.youtube.com/watch?v=eWTg-QKX7EE Zwróć uwagę na wypowiedzi pragmatyka Dylewskiego i "naukowców" .

Atak Rosji na Ukrainę uważam za naganny i to nie podlega dyskusji . Ale kiedy wrócimy pamięcią do czasu początku konfliktu , to było w mediach zagrzewanie dwóch stron do walki a nie stołu obrad . Obecnie Zeleński chce walczyć do ostatniego Ukraińca , nawołując świat Zachodni do finansowania : amunicji , sprzętu i utrzymania jego wojska. Ukraińcy zniszczą wszystko , zrównają z ziemią , a potem My to będziemy musieli to odbudować za nasze pieniądze / podatki/ .

Nie wiem czy to jest wojna w naszym zrozumieniu słowa wojna .Nie słyszałem by wojnę wypowiedziała Rosja czy Ukraina. Na terenie ok. 20% obecnego państwa trwają działania zbrojne .Nie ma jak w każdej wojnie ataku na infrastrukturę na terenie całego państwa , jest prąd , woda , gaz dzięki pomocy sąsiedzkiej , działają wszystkie instytucje .Dziwna wojna.

Czy państwo nie ma prawa protestować kiedy blisko ich centrów decyzyjnych umieszczać się będzie rakiety hipersoniczne ? Czy zgodzą się Stany Zjednoczone na ich umieszczenie na Kubie ?? Prędkości tych rakiet to powyżej 5 Machów 1 Ma = 340 m/s = 1224 km/h; Najszybsze to 9 Ma
Zyjemy obecnie na beczce prochu ,trwa wyścig zbrojeń w rakietach hipersonicznych , obecne systemy obrony przeciwrakietowej są bezużyteczne , możemy sobie wsadzić do d....

Ukraina jest państwem granicznym dla NATO tak samo jak Białoruś i musi się nauczyć żyć i większą wagę przywiązywać do rozwoju ekonomicznego a nie stwarzać zagrożeń i dążyć swoją polityką do obniżenia poziomu życia w Unii Europejskiej .

Na razie Lewica idzie do wyborów sama a głęboka analiza sondaży wykazuje że nie jest możliwe stworzenie samodzielnego rządu bez szerokiej koalicji. Stąd postulat zmiany prawa aborcyjnego i uzyskanie praw dla osób LGBT jest możliwy dzięki wsparciu nowego rządu przez posłów lewicy.
Odpowiedź z Cytowaniem