Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 29-07-2013, 17:14
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Żarówka Rozmowy... o religiach


Po sporach i naradach z sobą trwających kilka kaw, mnóstwo napojów chłodzących, setkę pytań i odpowiedzi, otwieram nowy wątek: Rozmowy... o religiach.
Wątek Kazimierza "Religioznawstwo i ekumenizm", zawierający w tytule "znawstwo" a więc wiedzę, zszedł śmiercią naturalną choć bardzo emocjonalną. Przyznaję, jako amator... posiadam zbyt dużo zapału i zbyt mało wiedzy. Wystarczą rozmowy?

Mam nadzieję, iż nowy wątek pod skromnym tytułem okaże się bardzo pojemny. Wspólne korzenie różnych religii (także tych starych i zapomnianych), ich geneza, rozwój, teologia, filozofia, archeologia, historia, mitologie, tradycje, obrzędy, obyczaje, ciekawostki, cuda i cudełka, zdarzenia niewyjaśnione, stowarzyszenia tajemne związane pośrednio lub bezpośrednio z kościołami i związkami religijnymi... sądzę, że znajdzie się także miejsce na pytania i wspólne szukanie odpowiedzi.

Najważniejszy w wątku będzie jednak Człowiek. Każdy z nas ma prawo do godności i szacunku niezależnie od poglądów i przynależności religijnej. Dlatego proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na netykietę, niewszczynanie niepotrzebnych awantur, czy przypominanie starych; proszę o chwilę namysłu przed kliknięciem "zatwierdź wiadomość". Przed innym monitorem siedzi Człowiek.

W przedpokoju zostawiam skrzydła. One kojarzą się z aniołem, a ten z dobrem i opieką. A przecież jest tylko posłańcem... wieści mogą wydawać się dobre, złe lub ani takie, ani takie... jakie są? Jakie mają znaczenie dla naszego życia, świata, Kosmosu... Jeszcze nie wiemy i być może nie będziemy wiedzieć... warto przymierzyć skrzydła, spojrzeć wyżej, szerzej, głębiej? Nie wiem...
Zapraszam do wspólnych rozmów.

Jeśli temat nie wzbudzi zainteresowania, po prostu spadnie do archiwum. Obiecuję, nie będę ciągnąć go na siłę. Zgodnie z regulaminem KSC nie mam do niego większych praw niż pozostali forowicze. Otwieranie wątku przerwał mi Perun, bezbłędnie trafiający gromem w maszt antenowy. To chyba dobry znak...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem