Wątek: Demokracja
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #7  
Nieprzeczytane 28-07-2019, 18:45
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie

[quote=pluto37]
Cytat:
Napisał senior66

dlaczego? przynależność do ONZ nie jest gwarantem swobód demokatycznych. Satrapie arabskie i in też są członkami tej wspólnoty.



przyjąć można wszystko. Problem jedynie w tym czy to ma sens.
Pod wspólną nazwą owoce mieści melon, jabłko i śliwka i niewiele z tego wynika.
I najlepiej ich walory rozpatrywać osobno.
znalazłem taki tekst niejako zgodny z moją oceną Polskiej demokracji:
Czy ustrój państwa, jaki dzisiaj znamy to coś wiecznego? Nadzwyczajnie trwałego? Najlepszego, do czego udało się nam dotrzeć w drodze ewolucji – od wybierania wodza poprzez okrzyk, potem króla – dziedzicznego, elekcyjnego, następnie dyktatora? Nasza demokracja jest w swojej strukturze konsensualna, oznacza rządy większości wyrażane poprzez grupę uprzywilejowanych przedstawicieli. Nie są to, zatem rządy ludu, ale jego elity, która ma inne cele niż ogół, jej podstawowym wyznacznikiem wszelkich zainteresowań i wyborów jest chęć trwania u władzy, za wszelką cenę i najlepiej do końca życia, albo przynajmniej tyle, zanim poszczególni dzierżyciele władzy nie wzbogacą się na tyle, żeby móc egzystować poza polityką. To zupełnie naturalne mechanizmy zachowań ludzi, nie można za to krytykować polityków, albowiem tylko szaleńcy i patrioci postępowaliby inaczej.
czy uważacie to za niemożliwe do zmiany? Nie znam polskiego polityka z ostatniego trzydziestolecia, który zaprzeczyłby powyższego jako braku DEMOKRACJI !!!!!!
__________________
wolność to świadomość ograniczeń

Ostatnio edytowane przez senior66 : 28-07-2019 o 18:55.
Odpowiedź z Cytowaniem