Wątek: Weganizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #34  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 13:07
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Tak, osobiście kasze jaglaną najpierw wrzucam na sitko i przepłukuje zimną wodą, dosyć porządnie, dopiero potem do garnka i zalewam wrzątkiem z czajnika, Dochodzi bardzo szybko. Fakt, nie smakowała mi jaglanka, dopóki nie zaczęłam przepłukiwać. Nie wiedziałam nic o sparzaniu.

Druga życiodajna kasza, o której świat zapomniał to niepalona kasza gryczana - po prostu raj dla żołądka, kiszek i całego ciałka. Można sobie ją poprzyprawiać ziołami, dodać natek, smakujących dobrze olejów (pamiętajcie - oleje i oliwy tylko Extra Vrigin, droższe, ale jedyne warte połykania), bo ma specyficzny smak i osoby przyzwyczajone do pewnych swoich standardów mogą nie zaakceptować.

Jak za mało pieniędzy nagle, albo zdrowie kuśtyka, katar czy przeziębionko - wystarczy przejść na jakiś czas na monodietę kaszową. Działa równie oczyszczająco jak głodówka, kieszeni nie spustoszy, w trakcie można czuć się dziwnie (wszystko w nas wołać będzie o swoje ulubione używki typu chlebek z masełkiem i twarożkiem ) i chcice mieć ostre ... Każdy będąc na głodzie miewa chcice, obojętnie czego ten głód dotyczy - umacnia się takim postem niebywale zarówno ciało jak i psyche .... Ale na pewno nic się złego nie stanie, bo kaszka to kaszka i już
Odpowiedź z Cytowaniem